خرید انواع گنبد شیشه ای

انواع گنبد شیشه ای

گنبد شیشه ای مدرن مدل‌های متنوعی دارد و با طراحی‌های خارق‌العاده‌ای در صنایع معماری تولید می‌شود. این گنبدها در سر تا سر کشور ما مورد استفاده بوده و توجه صنعتگران معماری و مهندسان عمران را به خود جلب کرده‌اند. این گنبدها در رنگ‌های متنوعی تولید شده و از شیشه‌های مختلفی در ساخت و آماده سازی آن‌ها استفاده می‌شود. شما می‌توانید بسته به سلیقه خود و به تناسب فضاهای مختلف هر یک از این گنبدها را در مکان‌های مختلف نصب و اجرا کنید. در ادامه به معرفی برخی از جدیدترین طرح‌های گنبد شیشه‌ ای ساخته شده در مجموعه شیکو می‌پردازیم:

گنبد شیشه ای مدل خم

ساخت و اجرای گنبدهای شیشه‌ ای مدل خم در سال‌های اخیر بسیار رایج بوده و این سازه‌ها به یکی از پرکاربردترین تجهیزات ساختمانی در مکان‌های عمومی و سازه‌های بزرگ تبدیل شده‌اند. انواع پنل‌های شیشه‌ ای در ساختار این گنبدها به صورت خم به کار رفته‌اند و زیبایی قابل توجهی در بخش‌های مختلف ساختمان به وجود می‌آورند. برای ساخت و اجرای آن‌ها ابتدا فریم‌های گنبد خم با استفاده از فناوری‌های مدرن تولید شده و پس از اندازه گیری‌های اولیه مراحل اجرای کار آغاز می‌شود. برای ساخت و آماده سازی این سبک از گنبدهای شیشه‌ ای از شیشه‌های لمینت یا سکوریتی استفاده می‌کنند که کیفیت کار را به میزان قابل توجهی ارتقا می‌دهند.

استفاده از شیشه خم در ساخت گنبد باعث جذابیت دوچندان این محصول شده است که روش ساخت آن به این صورت است که ابتدا طراحی فریم اصلی سازه انجام می‌شود و متناسب با حجم فریم، از شیشه خم سکوریت یا شیشه منحنی لمینت برای تزیین آن استفاده می‌شود. برای سفارش این محصول، تنها کافیست با کارشناسان شیکو تماس بگیرید تا به بهترین شکل شما را همراهی کنند.

گنبد شیشه ای پله‌ای

یکی دیگر از دسته بندی‌های مهم و زیبای گنبد شیشه ای مدل‌های پله‌ای هستند که در ساخت و آماده سازی آن‌ها نیازی به استفاده از شیشه‌های خم وجود ندارد. برای تکمیل فرایند ساخت این تجهیزات از شیشه‌های تخت و فلت استفاده می‌شود که در فریم‌های قاب بندی شده در ساختار گنبد نصب می‌شوند. این دسته از تجهیزات ساختمانی در زوایای مختلفی در ساختمان مورد نظر نصب و اجرا شده و فضای زیبایی در محیط به وجود می‌آورند. در ساخت و اجرای این سازه‌ها از شیشه‌های سکوریتی چند لایه استفاده می‌شود که کیفیت کار را به میزان قابل توجهی ارتقا می‌دهند. این گنبدها به صورت مات، براق و… تولید و ارائه می‌شوند.

استفاده از این سبک از گنبد شیشه ای سبک متفاوتی از معماری را در صنایع ساختمان سازی به وجود آورده است و در بسیاری از ساختمان‌های مدرن امروزی به کار رفته‌اند.

گنبد شیشه ای استیند گلس

یک سبک پر طرفدار از انواع دسته بندی‌های گنبد شیشه ای، مدل‌های استیند گلس هستند که با کارایی قابل توجهی در دسترس مشتریان قرار می‌گیرند. استفاده از سازه‌های فلزی در ساخت و اجرای این گنبدها نیز ضرورت دارد. به همین خاطر از پروفیل‌های فلزی در مراحل اولیه اجرای این سازه‌های گنبدی شکل استفاده می‌شود. شیشه‌های مخصوص گنبد استیند گلس بر اساس سایز و اندازه‌های تعیین شده برای هر یک از فریم‌ها برش می‌خورند. به همین خاطر فریم‌بندی کار در این حوزه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

استفاده از تزیینات خاص در ساختار این گنبدها یکی از ویژگی‌های مهم ظاهری آن‌ها به شمار می‌رود و زیبایی کار را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. رنگ بندی متنوع این شیشه‌ها بازتابش نور را بسیار زیباتر و شکیل‌تر جلوه می دهد. به این ترتیب نورپردازی خاصی در فضای مورد نظر به وجود می‌آید. این سبک از گنبد شیشه‌ ای در بسیاری از ساختمان‌های لوکس امروزی با دیزاین سنتی به کار رفته است.

گنبد شیشه ای منحنی

عوامل مؤثر در قیمت گنبد شیشه‌ ای

گنبد شیشه‌ ای یک سازه پرطرفدار و البته گران قیمت است که با هزینه‌های متفاوتی در دسترس کارفرمایان قرار می‌گیرد. برای اجرا و ساخت این سازه‌ها در فضا باید به قیمت نهایی کار دقت داشته باشید. در این زمینه فاکتورهای متعددی تأثیرگذار خواهند بود که هر یک از آن‌ها به نوعی هزینه‌های خرید و فروش این محصولات را تحت تأثیر قرار می‌دهند. برای این منظور می‌توانید قیمت مدل‌های انتخابی خود را از کارشناسان فروش این محصولات نیز استعلام کنید. برخی از مهم‌ترین فاکتورهایی که قیمت این سازه‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهند به شرح زیر هستند:

نوع و مدل گنبد شیشه‌ ای

یکی از مهم‌ترین بخش‌های قیمت گذاری بر روی انواع گنبدهای شیشه‌ ای ساختمانی، انتخاب نوع و مدل این سازه‌ها است که در قیمت نهایی تأثیر به سزایی بر جای می‌گذارد. هر یک از انواع دسته بندی‌های گنبدهای شیشه‌ ای، قیمت به خصوصی داشته و اجرای آن‌ها هزینه خاص خود را برای کارفرمایان به همراه دارد.

در ساخت و آماده سازی هر یک از این گنبدها از فناوری‌های به خصوصی استفاده می‌شود. تکنیک‌های ساخت و آماده سازی این گنبدها کاملاً منحصر به فرد بوده و هزینه ساخت و اجرای این تأسیسات را به کلی تغییر می دهد. شما می‌توانید با در نظر گرفتن نظرات کارشناسان معماری هر یک از مدل‌های فریم دار و پله‌ای، خم و استیند گلس گنبدها را در سازه مورد نظر اجرا کنید.

ابعاد فضا برای نصب گنبد شیشه‌ ای

برای تعیین اندازه‌ها و قطر گنبدهای شیشه‌ ای باید ابعاد فضا و متراژ محیط بررسی شود. برای این منظور از ابزارهای دقیق و حرفه‌ای استفاده می‌شود تا اندازه گیری کار با دقت کافی انجام شود. ابعاد و متراژ فضا تعیین کننده میزان شیشه و فریم‌های فلزی در ساخت و اجرای این تجهیزات خواهد بود. به همین خاطر باید به این فاکتورها برای برآورد قیمت‌ها دقت داشته باشید. این اندازه‌گیری‌ها زیر نظر کارشناسان پروژه با بهترین کیفیت انجام می‌گیرند. در ساخت و اجرای هر یک از مدل‌های گنبد شیشه ای روش اندازه گیری سازه متفاوت خواهد بود.

انتخاب دیزاین گنبد شیشه ای

در ساخت و آماده سازی هر یک از مدل‌های گنبد شیشه ای از سبک‌های طراحی متفاوتی استفاده می‌شود که هر یک از آن‌ها دیزاین خاص خود را به همراه دارند. در ساخت و آماده سازی هر مدل از این سازه‌ها از سبک‌های طراحی به خصوصی استفاده می‌شود. برش‌کاری هر یک از شیشه‌ها با در نظر گرفتن دیزاین کار تعیین خواهد شد. به همین خاطر در نظر گرفتن این فاکتورها برای رسیدن به نتیجه مطلوب کارفرما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. هر یک از تکنیک‌های دیزاین و طراحی هزینه به خصوصی برای مشتریان به همراه خواهد داشت. به همین خاطر باید پیش‌تر طراحی کار اولیه را بررسی کنید.

شرایط اجرای پروژه گنبد شیشه ای

برای اجرا و راه اندازی این گنبدها نیز مراحل مختلفی طی می‌شوند که باید آن‌ها را بررسی کنید. هر یک از این سازه‌ها در پروژه‌های ساختمانی مختلف اجرا می‌شوند و بر اساس سختی کار دستمزدهای اجرای کار تعیین خواهند شد. شما می‌توانید با برآورد این هزینه‌ها روند دقیق‌تری برای پیشروی پروژه در نظر داشته باشید. قیمت اجرای هر یک از پروژه‌ها بر اساس وسعت کار و میزان تخصص هر یک از کارفرمایان تعیین می‌شود.

قیمت گنبد شیشه ای

نحوه سفارش گنبد شیشه ای

اکنون که با جزئیات گنبد شیشه ای و انواع آن آشنا شده‌اید، ممکن است تمایل داشته باشید بدانید چگونه می‌توانید این سازه را سفارش دهید و چگونه فرآیند ثبت سفارش انجام می‌شود. به منظور تسهیل در فرآیند و ثبت سفارش کلاهک شیشه ای، ما گزینه‌های متنوعی را برای شما فراهم کرده‌ایم.
تماس تلفنی: شما می‌توانید با تماس به شماره تلفن ما، با کارشناسان ما تماس بگیرید. در این تماس، ابعاد دقیق محل اجرای گنبد شیشه ای را بیان کرده و تمامی پرسش‌های خود را از کارشناسان ما بپرسید. اطلاعات اضافی از جمله قیمت و شرایط اجرای پروژه نیز در این گفتگو مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

ارسال اطلاعات آنلاین: شما می‌توانید ابعاد و نقشه‌های پروژه خود را به صورت آنلاین به ما ارسال کنید. این اطلاعات به ما کمک خواهد کرد تا یک پیشنهاد قیمت دقیق‌تر را ارائه دهیم. تیم ما در اسرع وقت به درخواست شما پاسخ خواهد داد.
ملاقات حضوری: در صورت تمایل به مشاوره حضوری، می‌توانید به دفتر ما مراجعه کنید. کارشناسان ما آماده‌اند تا در مورد جزئیات پروژه مشاوره دهند و به سوالات شما پاسخ دهند.
به این ترتیب، برای شروع فرآیند ثبت سفارش گنبد شیشه ای، می‌توانید یکی از گزینه‌های فوق را انتخاب کرده و با تیم ما در ارتباط باشید. ما یک تجربه لذت بخش و راحت، همچنین خدمات با کیفیت را به شما ارائه خواهیم داد.

خرید و سفارش گنبد شیشه ای

نحوه نصب و اجرا گنبد شیشه ای

برای ساخت و اجرای هر یک از انواع دسته‌بندی‌های گنبد شیشه ای مراحل مختلفی پشت سر گذاشته می‌شود. هر یک از این مراحل با در نظر گرفتن نقشه اولیه اجرا می‌شوند. شما می‌توانید با تنظیم یک نقشه دقیق و برنامه‌ریزی‌های اولیه اجرای این پروژه را با سرعت و کیفیت بیشتری همراه کنید. برای نصب و اجرای هر یک از این سازه‌ها در محل مورد نظر باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

آماده سازی شیشه‌های گنبد

برای آماده سازی این گنبدها باید ابتدا شیشه‌های به کار رفته در این تجهیزات آماده سازی شوند. شیشه‌های به کار رفته در این گنبدها با استفاده از روش‌های تزیینی پتینه آماده سازی شده و رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی دارند. این شیشه‌ها در ابعاد مختلفی برش می‌خورند. به همین خاطر شکل و ساختار هر یک از شیشه‌ها در مرحله اول مشخص می‌شود. در این بخش نقشه‌های اولیه برای تزیین کار نیز آماده سازی خواهند شد و دقت عمل پروژه مورد نظر چندین برابر می‌شود.

در این بخش فریم‌های فلزی نیز برای آماده سازی تولید شده و مراحل اجرای کار آغاز می‌شوند. شیشه‌های مورد استفاده در گنبد در این مرحله مونتاژ و آماده سازی شده و برای تکمیل فرایند ساخت منتقل خواهند شد.

بارگیری سازه‌ها و مرحله انتقال

پس از تکمیل شیشه‌ها و فریم‌ها و مونتاژ شیشه‌ها در فریم‌های مربوطه، گنبد شیشه ای به محل نصب و اجرا انتقال داده خواهد شد. در این مرحله از یراق آلات به خصوصی برای نصب این سازه‌ها در محل مورد نظر استفاده می‌کنند. هر چقدر میزان استحکام این یراق آلات بیشتر باشد، استحکام نهایی سازه مورد نظر نیز چندین برابر خواهد شد. هر یک از اجزای گنبد در این مرحله بر اساس نقشه تعیین شده در محل خود قرار می‌گیرند. به این ترتیب ساخت گنبد شیشه ای به پایان می‌رسد.

برای تأیید گنبد شیشه ای نظر کارفرمای پروژه خواسته می‌شود. در این بخش بر اساس نقشه‌های اولیه سقف گنبدی شیشه‌ ای کیفیت نهایی کار مشخص خواهد شد. پس از تکمیل پروژه هزینه نهایی پرداخته خواهد شد.

مراحل سفارش گنبد شیشه ای

نتیجه گیری

در این بخش در خصوص فرایند ساخت و اجرای گنبد شیشه ای اطلاعاتی را بررسی کردیم. هر یک از انواع دسته‌بندی‌های این تجهیزات با کیفیت قابل توجهی در ساختمان‌های لوکس امروزی نصب و اجرا می‌شوند. شما می‌توانید شکل نهایی و فرم گنبد مورد نظر را مشخص کرده و بر اساس سلیقه و نیازهای خود در معماری فضا یک مدل کاربردی را انتخاب کنید. هر یک از دسته‌بندی‌های گنبد شیشه ای با استفاده از تکنیک‌های مدرن دنیای معماری در فضا نصب می‌شوند.

شما می‌توانید از مدل‌های پله‌ای، خم و مدل‌های براق این تجهیزات برای مقاصد مختلف استفاده کنید. در این بخش در خصوص قیمت گذاری این محصولات نیز اطلاعاتی را بررسی کردیم. برای تعیین قیمت و هزینه نهایی این محصولات به فاکتورهای مختلفی توجه می‌شود. کارفرمایان پروژه‌های معماری و عمرانی این گنبدهای خاص و دکوراتیو را در دیزاین فضاهای مدرن امروزی جای‌ داده‌اند.