انواع کفپوش شیشه ای

همان‌طور که در سقف سازه‌ها از سقف شیشه ای جهت نورگیری و مشاهده آسمان و نیز در دیوارهای ساختمان جهت دلباز بودن و ویویی بهتر از نمای شیشه ای بهره می‌گیریم، از کفپوش شیشه ای نیز برای مشاهده زیر طبقات، هیجان‌انگیزتر کردن طراحی داخلی و ایجاد عمق بیشتر در معماری، استفاده می‌کنیم.

زیبایی قابل توجه انواع کفپوش شیشه ای در مدل‌های مختلف سبب افزایش میزان استفاده از این تجهیزات زیبا در عرصه معماری شده است. هر یک از این کفپوش‌ها با انعکاس نور بر سطح خود فضا را زیباتر می‌کنند. با استفاده از آن‌ها در محیط‌های مختلف دیزاین جذابی در فضا ایجاد خواهید کرد.

شما می‌توانید با استفاده درست و اصولی از مدل‌های مختلف کفپوش شیشه ای منظره‌ای جذاب و دیدنی در فضا به وجود بیاورید. برخی از مهم‌ترین دسته بندی‌های این تجهیزات را در ادامه معرفی می‌کنیم. برای انتخاب هر یک از آن‌ها باید به شرایط مکان مورد نظر و نظرات حرفه‌ای کارشناسان فنی دقت داشته باشید.

کفپوش‌های شیشه ‌ای نشکن

یکی از کاربردی‌ترین مدل‌های کفپوش شیشه ای، مدل‌های ساخته شده با شیشه‌های نشکن هستند که با مزایا و ویژگی‌های مهمی در دسترس مشتریان قرار می‌گیرند. کیفیت بالا و استحکام قابل توجهی این متریال شیشه ‌ای از مزایای مهم استفاده از آن‌ها به شمار می‌رود.

شما می‌توانید با نصب اصولی این سازه‌ها در محیط ساختمان خود محیطی امن و زیبا ایجاد کنید و از نورپردازی زیبای به کار رفته در محیط لذت ببرید. این سازه‌ها از نظر میزان ضخامت در سطح استانداردی قرار می‌گیرند و این مسئله میزان استفاده از آن‌ها را به صورت روزانه افزایش می دهد.

کیفیت بالای کفپوش‌های شیشه ‌ای نشکن به دلیل استفاده از جدیدترین فناوری‌های ساخت و تولید شیشه در آن‌ها ایجاد شده است.

انواع کفپوش‌های شیشه ‌ای نشکن در ابعاد و اندازه‌های مختلفی تولید شده و برای ساخت انواع آن‌ها از روش‌های صنعتی به خصوصی استفاده می‌شود. شما می‌توانید این کفپوش‌ها را با طراحی مورد نظر خود سفارش داده و با نازل‌ترین قیمت‌ها خریداری کنید.

کفپوش‌های شیشه ‌ای سکوریت

یکی دیگر از مدل‌های پرطرفدار انواع کف پوش‌های شیشه نشکن انواع ساخته شده با شیشه سکوریت است. شیشه‌های سکوریتی یکی از بهترین متریال ساخت و آماده سازی این تجهیزات به شمار می روند.

ساخت و تولید سازه‌های ساختمانی با شیشه‌های سکوریتی مزایای بی شماری به همراه داشته و استحکام بخش‌های مختلف ساختمان را افزایش می دهد.

این شیشه‌ها در اثر ایجاد شکستگی به تکه‌های کوچک و ریز تبدیل نشده و استحکام و انسجام خود را حفظ می‌کنند. به این ترتیب ایمنی محیط در زمان بروز حوادث غیر مترقبه نیز حفظ خواهد شد.

شفافیت بالای شیشه‌های سکوریتی نیز توجه خریداران را به انواع کفپوش شیشه ای سکوریت جلب می‌کند. شما می‌توانید هر یک از این سازه‌ها را با دیزاین مد نظر خود سفارش دهید.

کفپوش شیشه ای لمینتی

یکی دیگر از دسته بندی‌های کفپوش شیشه ای مدل‌های لمینتی هستند که با کاربری ایده آل مورد استفاده قرار می‌گیرند. این کفپوش‌ها از نظر ایمنی در سطح شیشه‌های سکوریتی قرار می‌گیرند و کاربردهای گسترده‌ای در صنایع ساختمانی کنونی دارند. شما می‌توانید این شیشه‌ها را به صورت دو جداره، سه جداره و… خریداری کنید.

با افزایش تعداد لایه‌های به کار رفته در این شیشه‌ها میزان استحکام کار افزایش یافته و به دنبال آن قیمت‌ها و هزینه‌های شیشه‌های کفپوش نیز افزایش می‌یابند. برای انتخاب هر یک از این سازه‌ها بررسی شرایط حمل و نقل و نصب پنل‌های شیشه ‌ای نیز اهمیت دارد.

با افزایش لایه‌ها وزن این شیشه‌ها نیز بیشتر می‌شود و این مسئله محدودیت‌هایی برای نصب پنل‌های شیشه ‌ای به عنوان کفپوش ایجاد می‌کند.

کفپوش شیشه ای سه بعدی

انواع دسته بندی‌های کفپوش شیشه ای سه بعدی نیز در دنیای صنعت با استقبال بالایی رو به رو شده‌اند و از مزایای بی شماری برخوردار هستند. شما می‌توانید هر یک از این کفپوش‌ها را برای دیزاین فضاهای عمومی مانند رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها و… به کار ببرید.

این شفافیت و یکدستی ساختار هر یک از این شیشه‌ها یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ظاهری در آن‌ها به شمار می‌رود که توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. میزان خش پذیری این تجهیزات بسیار پایین است. به این ترتیب در طولانی مدت ظاهر محصول مورد نظر با مشکلی رو به رو نمی‌شود.

ماندگاری و دوام بالای کفپوش‌های سه بعدی شیشه ‌ای یکی از مهم‌ترین خصوصیات این سازه‌ها به شمار می‌رود. در ساخت و آماده سازی هر یک از چند لایه شیشه ‌ای فشرده در کنار هم استفاده شده که جذابیت بالایی به همراه دارند.

این کف پوش‌ها بدون هر گونه خط و خش در محل مورد نظر نصب می‌شوند. استفاده از متریال رزین اپوکسی در نصب و راه اندازی آن‌ها ظاهر کار را زیباتر جلوه می دهد.

کفپوش شیشه ای با نورپردازی

یکی دیگر از دیزاین‌های زیبای کفپوش شیشه ای، استفاده از نورپردازی برای زیباسازی سازه نهایی است. نورپردازی در ساختار چند لایه کفپوش‌های شیشه ‌ای مزایای قابل توجهی به همراه دارد و ویوی جذابی به بیننده ارائه می دهد.

افکت‌های نوری در رنگ‌ها و مدل‌های مختلفی انتخاب می‌شوند و در زیرسازی کفپوش‌های شیشه ‌ای به کار می روند. وزن سبک و قابلیت جا به جایی ساده این سازه‌ها نیز یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن‌ها به شمار می‌رود.

استفاده از نورپردازی در ساختار انواع شیشه کف، هزینه‌های جانبی برای مشتریان به همراه دارد. با این وجود زیبایی طراحی این تجهیزات مورد پسند بسیاری از مشتریان واقع می‌شود.

در صورتی که در محیط خانه شما نورگیری مطلوبی وجود ندارد، حتماً از نورپردازی در ساختار کفپوش محیط استفاده کنید. به این ترتیب نور بیشتری وارد فضای مورد نظر خواهد شد. شما می‌توانید بر روی انواع شیشه‌های مخصوص ساخت کفپوش شیشه ای از لامپ‌های ال‌ای‌دی رنگی استفاده کنید.

انواع کفپوش شیشه ای مات

یکی دیگر از طبقه‌بندی‌های کفپوش شیشه ای بر اساس ویژگی‌های ظاهری و براقیت و شفافیت سطح این متریال انجام می‌گیرد. انواع کفپوش‌های شیشه ‌ای مات یکی از زیباترین مدل‌های ارائه شده در میان مراکز تولیدی هستند. شما می‌توانید این محصولات را در مدل‌های شفاف برای خصوصی سازی فضا سفارش دهید.

شیشه‌های مات با استفاده از روش‌های مختلفی تولید شده و قیمت خرید آن‌ها تقریباً با مدل‌های شفاف یکسان خواهد بود. به این ترتیب مشتریان با محدودیتی برای سفارش این سازه‌ها رو به رو نمی‌شوند.

انواع کفپوش شیشه ای براق

مدل‌های براق کفپوش شیشه ای همواره به عنوان پرطرفدارترین سازه‌ها شناخته می‌شوند. شما می‌توانید هر یک از دسته بندی‌های این کفپوش‌ها را برای افزایش براقیت فضا به کار ببرید. با استفاده از این سازه‌های شیشه ‌ای انعکاس نور در سطوح شیشه افزایش پیدا کرده و نور بیشتری وارد محیط خواهد شد.

عوامل مؤثر در قیمت کفپوش شیشه ای

کفپوش شیشه ای با رنج قیمتی گسترده‌ای در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. شما می‌توانید با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلف، قیمت خرید هر یک از این سازه‌ها را برآورد کنید. در خصوص تعیین قیمت این تجهیزات شیشه ‌ای موارد زیر مد نظر قرار می‌گیرند:

کیفیت لایه‌های شیشه ‌ای

برای ساخت و آماده سازی انواع کفپوش شیشه ای از انواع متریال شیشه ‌ای با درجه بندی‌های کیفی متفاوت استفاده می‌شود. کیفیت این لایه‌ها به صورت مستقیم بر هزینه خرید هر یک تأثیرگذار خواهد بود. در این زمینه میزان استحکام شیشه‌ها و نوع پنل‌های شیشه ‌ای انتخابی مورد توجه قرار می‌گیرد.

شما می‌توانید در زمینه خرید هر یک از انواع کفپوش‌های شیشه ‌ای از نظرات کارشناسان فنی مربوطه بهره‌مند شوید و این تجهیزات را با مناسب‌ترین کیفیت شیشه سفارش دهید. برای نصب هر یک از این سازه‌ها در شرایط دمایی و آب و هوایی مختلف باید به جنس پنل‌های شیشه ‌ای مورد استفاده دقت داشته باشید.

میزان ضخامت پنل‌های شیشه ‌ای

کفپوش شیشه ای با ضخامت‌های مختلفی ارائه شده و در دسترس مشتریان قرار می‌گیرد. تعداد لایه‌های شیشه ‌ای به کار رفته در هر یک از این سازه‌ها نیز در خصوص تعیین قیمت این اقلام کاربردی تأثیرگذار خواهد بود.

ضخامت هر یک از این پنل‌ها سبب افزایش میزان کیفیت و استحکام کفپوش نهایی خواهد شد. با افزایش ضخامت میزان لایه‌های شیشه ‌ای به کار رفته در سازه نیز افزایش می‌یابد.

ابعاد کفپوش شیشه ای

برای ساخت و اجرای انواع کفپوش شیشه ای در محل نصب به شرایط پروژه و متراژ محیط توجه می‌شود. با افزایش میزان متراژ محل نصب این سازه‌ها، ابعاد کار نیز بیشتر خواهد شد.

به همین سبب توصیه می‌کنیم، پیش از سفارش برای برآورد هزینه‌های کفپوش‌های شیشه ‌ای، به متراژ محیط دقت داشته باشید. با بررسی ابعاد فضا، متراژ کفپوش‌ها و میزان استفاده از پنل‌های شیشه ‌ای نیز مشخص خواهد شد.

طراحی پنل‌های شیشه ‌ای

برای ساخت و آماده سازی هر یک از مدل‌های پنل‌های شیشه ‌ای به کار رفته در کفپوش از فناوری‌های خاص و روش‌های ساخت منحصر به فردی استفاده می‌شود که هزینه خرید این محصولات را تحت تأثیر قرار می دهد.

انواع این سازه‌ها به صورت طرح دار نیز در دسترس مشتریان قرار می‌گیرند که هزینه ساخت و اجرای آن‌ها در فضا با مدل‌های ساده تفاوت‌هایی دارد. شما می‌توانید با سفارش مدل‌های ساده‌تر کفپوش شیشه ای این سازه‌ها را با نازل‌ترین قیمت‌ها خریداری کنید.

برخی از مدل‌های پنل‌های شیشه ‌ای با استفاده از روش‌هایی مانند سندبلاست مات می‌شوند که هزینه اجرای این فرایند نیز بر هزینه‌های کلی کفپوش محاسبه می‌گردد.

موقعیت پروژه و هزینه‌های کفپوش شیشه ای

یکی دیگر از فاکتورهای تعیین قیمت انواع کفپوش‌های شیشه ‌ای موقعیت پروژه مورد نظر است. برای این منظور به نقشه‌های اولیه کار توجه می‌شود. در این زمینه در نظر گرفتن سلیقه و نظرات کارشناسان و کارفرمایان نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

با افزایش سختی کار در فرایند نصب و اجرا هزینه‌های تولید کفپوش‌های شیشه ‌ای نیز به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد. در این زمینه به نوع ساختمان و شرایط موجود در آن برای نصب این کفپوش‌ها نیز توجه می‌شود. کارشناسان فنی مربوطه با در نظر گرفتن این موارد هزینه نهایی اجرا و نصب این تجهیزات را برآورد می‌کنند.

یکی از مراحل اجرایی ساخت و اجرای کفپوش‌های شیشه ‌ای بازدید از محل اجرای پروژه است. در این فرایند بخش مهمی از هزینه‌های کار برای اجرا و راه اندازی طرح مورد نظر مشخص خواهند شد.

ابزار و یراق آلات مورد استفاده

در هر یک از مراحل اجرای کفپوش‌های شیشه ‌ای از ابزارآلات به خصوصی استفاده می‌شود. برای ساخت و آماده سازی پنل‌ها از یراق آلات مختلف و برای اجرای آن‌ها در محل مورد نظر انواع ابزارهای اتصالی به کار می روند.

شما می‌توانید هر یک از این یراق آلات را با کیفیت مناسب خریداری کرده و استحکام این سازه‌ها را به میزان قابل توجهی افزایش دهید. در این زمینه تنها نباید به قیمت پایین یراق آلات مصرفی اکتفا کنید. کارشناسان فنی نوع یراق آلات و درجه بندی‌های کیفی هر یک از آن‌ها را برای مشتریان مشخص خواهند کرد.

مرکز ارائه خدمات

در سر تا سر کشور شرکت‌ها و نمایندگی‌های متعددی در زمینه خرید و فروش کفپوش فعالیت دارند که هر یک از آن‌ها ارائه خدمات در زمینه نصب انواع این تجهیزات را انجام می‌دهند. شما می‌توانید از هر یک از این مراکز خدمات نصب و اجرای این تجهیزات را دریافت کنید.

هزینه اجرای کار تا حد قابل توجهی به هزینه‌های مرکز و نمایندگی مربوطه بستگی دارد. برای اجرای هر یک از این سازه‌ها در محل ساختمان از کارشناسان و نصابان حرفه‌ای کمک گرفته می‌شود که دستمزد هر یک به صورت مجزا محاسبه می‌شود.

نحوه سفارش دادن کفپوش شیشه ای

گروه تولیدی شیکو در فرآیند سفارش و اجرای پروژه کفپوش شیشه ای، ابتدا از طریق خدمات مشاوره تلفنی یا حضوری با مشتریان تماس برقرار می‌کند و نیازها و توقعات آنها را دقیق بررسی می‌نماید. پس از توافق و واریز وجه، سفارش به ثبت می‌رسد و کارشناسان به محل نصب می‌روند تا شرایط کلی پروژه را بررسی و ابعاد را اندازه‌گیری کنند.

سپس، پروژه بر اساس نقشه و الزامات کارفرما با دقت و کیفیت بالا توسط گروه تولیدی شیکو تولید می‌شود. در مرحله نهایی، تیم فنی شیکو کفش پوش شیشه ای را با رعایت استانداردهای فنی نصب و اجرایی می‌کند، و اینگونه، فرآیند به اجرای موفق پروژه ختم می‌شود.

نحوه نصب و اجرا کفپوش شیشه ای

برای ساخت و اجرای کفپوش شیشه ای برآورد اندازه گیری‌های محیط و متراژ بخش‌های مختلف اهمیت دارد. برخی از ساختمان‌ها با مشکل تراز نبودن مواجه هستند و به همین دلیل برای اجرای کفپوش دار آن‌ها مراحل بیشتری طی می‌شود. این کفپوش‌ها به سادگی در محل نصب شده و به دیوارها و سایر بخش‌های کف متصل خواهند شد.

شما می‌توانید انواع کفپوش شیشه ای را زیر نظر شرکت‌ها و کارشناسان حرفه‌ای نصب کرده و با این روش ایمنی اجرای این تجهیزات را افزایش دهید. در خصوص نصب کفپوش‌های شیشه ‌ای به زیرسازی کار نیز توجه می‌شود.

برای اجرای بهتر کفپوش‌های شیشه ‌ای محل نصب آن‌ها باید کاملاً تمیز و عاری از هر گونه آلودگی باشد. به این ترتیب کیفیت اتصال لایه‌های شیشه ‌ای چندین برابر افزایش می‌یابد.

یک کفپوش شیشه ای باکیفیت برای مصارف طولانی مدت تولید می‌شود. شما می‌توانید هر یک از این سازه‌ها را تا مدت‌ها در محل نصب مورد استفاده قرار داده و بدون نیاز به تعمیر به کار ببرید.

هرچه در فرایند نصب و اجرا به جزییات کار دقت داشته باشید در آینده مشکلات کمتری برای استفاده از این تجهیزات خواهید داشت. در فرایند نصب به اجرای انواع طرح‌ها و دیزاین پنل‌های شیشه ‌ای کفپوش نیز توجه می‌شود که فضا را زیباتر جلوه می دهد.

نتیجه گیری

در این بخش در خصوص ویژگی‌ها و قابلیت‌های کفپوش شیشه ای و انواع دسته بندی‌های آن عناوینی را بررسی کردیم. هر یک از انواع این سازه‌ها در دنیای امروز از طرفداران بی شماری برخوردار هستند.

شما می‌توانید این تجهیزات را بسته به نوع نیازهای خود خریداری کنید. این کفپوش‌ها نوآوری خاصی در عرصه‌های تولیدی کشور به شمار می روند و دیزاین فضاهای مختلف را شیک‌تر جلوه می‌دهند. برای خرید هر یک از این کفپوش‌ها حتماً به شرایط محیط ساختمان خود دقت داشته باشید.

یک کفپوش شیشه ای استاندارد تا سال‌ها در محل نصب سالم باقی می‌ماند و کاربران را با مشکلی رو به رو نخواهد کرد. انواع کفپوش‌های شیشه ‌ای با استفاده از متریال شیشه ‌ای متفاوتی تولید شده و در دسترس قرار می‌گیرند. شما می‌توانید هر یک از این تجهیزات را بسته به سلیقه و طراحی مد نظر خود سفارش دهید.