انواع پارتیشن شیشه‌ ای مات

پارتیشن شیشه‌ ای مات یک گزینه زیبا و شیک برای تقسیم فضاها یا افزایش حریم خصوصی در داخل فضاهای مختلف است. پارتیشن‌های شیشه‌ ای مات دارای سطحی مات یا غیر شفاف هستند، که به آنها یک احساس حریم خصوصی و همچنین استفاده از نور طبیعی برای نورپردازی اتاق کمک می‌کند. در زیر، تعدادی از انواع پارتیشن شیشه‌ ای مات آورده شده است:

پارتیشن شیشه‌ ای مات یک‌طرفه

یک طرف پارتیشن به صورت مات است و از طرف دیگر آن شفاف است. این انواع پارتیشن‌ها معمولاً برای افزایش حریم خصوصی در یکی از طرف‌ها استفاده می‌شوند.

پارتیشن شیشه‌ ای مات دوطرفه

هر دو طرف پارتیشن به صورت مات هستند. این نوع پارتیشن می‌تواند به عنوان یک دیوار تقسیم‌کننده با احتفاظ از نور مناسب برای فضا عمل کند.

پارتیشن شیشه‌ ای مات با طراحی‌های گرافیکی

برخی از پارتیشن‌های شیشه‌ ای مات دارای طراحی‌های گرافیکی خاص هستند که به دیزاین داخلی و زیبایی افزوده می‌شود.

پارتیشن شیشه‌ ای مات قابل حرکت

پارتیشن‌هایی که به عنوان درب یا پنجره استفاده می‌شوند و امکان باز و بسته شدن دارند. این نوع پارتیشن‌ها می‌توانند برای تنظیم فضاها یا تغییر ساختار فیزیکی فضاها استفاده شوند.

پارتیشن شیشه‌ ای مات تحت نور

پارتیشن‌هایی که با استفاده از نور پس زمینه یا نور مخصوص ایجاد اثرات و تأثیرات ویژه‌ای بر روی شیشه مات دارند. هر یک از این انواع پارتیشن شیشه‌ ای مات می‌توانند به طراحی و نیازهای خاص مکان و محیط مورد استفاده تنظیم شوند.

عوامل مؤثر در قیمت پارتیشن شیشه ای مات

قیمت و هزینه خرید پارتیشن شیشه ای مات با در نظر گرفتن ویژگی‌های کیفی و کمی این تجهیزات مشخص می‌شود. پارتیشن شیشه ای با توجه به نیازی که کارفرما دارد انواع مختلفی را در اختیار قرار می‌دهد. پارتیشن شیشه ای فریم لس یکی از پرسفارش‌ترین‌ها است که بصورت مات قابلیت تولید را داراست. برخی از مهم‌ترین عواملی که قیمت و هزینه خرید این محصولات را تحت تأثیر قرار می‌دهند، به شرح زیر هستند:

  • این تجهیزات با ابعاد و اندازه‌های مختلفی ارائه می‌شوند و قیمت هر یک از آن‌ها بر اساس متراژ پنل‌های شیشه‌ ای مشخص می‌شود. شما می‌توانید این پنل‌ها را بر اساس متراژ محیط در اندازه‌های مختلف سفارش دهید.
  • پارتیشن شیشه ای مات با شیشه‌هایی با ضخامت متفاوت تولید و ارائه می‌شود. بر این اساس قیمت خرید این محصولات نیز متفاوت خواهد بود.
  • هر یک از انواع دسته بندی‌های پارتیشن شیشه ای مات به صورت قاب بندی شده یا فریم لس عرضه می‌شوند. طراحی این پنل‌ها و قاب دار و بدون قاب بودن آن‌ها برای تعیین هزینه نهایی این محصول حائز اهمیت است. مشتریان در زمان خرید با مشخص کردن این مؤلفه‌ها سفارش نهایی خود را ثبت می‌کنند.
  • یراق آلات به کار رفته در ساخت و آماده سازی پارتیشن نیز قیمت خرید این محصولات را افزایش و کاهش می دهد. برای افزایش مقاومت نصب پنل‌های پارتیشنی در فضا باید از یراق آلات محکم استفاده شود. هزینه این اقلام بر هزینه کل کار افزوده خواهد شد.
  • در بخش بعدی برای تعیین قیمت هزینه‌های اجرایی و راه اندازی این محصولات برآورد می‌شوند. زیر سازی این تجهیزات پس از تهیه نقشه‌ها و استراکچرهای اولیه انجام می‌گیرد که تعیین کننده بقیه مراحل نصب است.

سفارش پارتیشن شیشه ای مات

فرآیند سفارش پارتیشن شیشه ای مات در گروه تولیدی شیکو به این شکل است که ابتدا کارفرما با کارشناسان ما تماس گرفته و خواسته خود را با ما در میان می‌گذارد، سپس با توجه به نیاز و خواسته‌ای که کارفرما دارد، سفارش وی با موفقیت به ثبت می‌رسد. پارتیشن شیشه ای مات ساختار منحصر‌به فردی دارد به گونه‌ای که زیبایی فضای را افزایش داده و احساس ماندگاری را در شما ایجاد می‌کند. برای ثبت سفارش این محصول تنها کافیست تلفن خودتان را بردارید و با ما تماس حاصل کنید تا به بهترین شکل نیاز شما را برطرف سازیم.

نحوه نصب و اجرا پارتیشن شیشه ای مات

پارتیشن شیشه ای مات با روش‌های مختلفی در فضای موردنظر نصب می‌شود. چه پارتیشن شیشه ای تک جداره، چه بصورت پارتیشن شیشه ای دوجداره و… هر یک از این تجهیزات به صورت ثابت و متحرک نصب شده و کاربردهای متفاوتی دارند. شما می‌توانید بسته به نوع کاربردهای خود هر مدل از این محصولات را انتخاب کنید. برای نصب آن‌ها باید بر اساس مراحل زیر عمل کنید:

  • در بخش اول زیرسازی کار برای نصب پنل‌های شیشه‌ ای و سایر یراق آلات انجام می‌گیرد. زیرساخت‌های نصب و اجرای این پارتیشن‌ها با استفاده از ابزار و یراق آلات مختلف انجام می‌شود. استفاده از کانال‌های u شکل در ساخت و اجرای این سازه‌ها در مرحله اول رایج است. اجزای به کار رفته در بخش زیرسازی کار با در نظر گرفتن ضخامت پارتیشن‌های شیشه‌ ای تعیین می‌شوند. در بخش بعدی پیچ‌های مورد استفاده در فرایند زیر سازی در محل مورد نظر پرچ می‌شوند.
  • نصب پنل‌های شیشه‌ ای در محل نیز یکی از مهم‌ترین مراحل اجرای این سازه‌ها در محیط به شمار می‌رود. در این زمینه از دستگاه‌های دیجیتالی سه بعدی برای نصب پنل‌ها استفاده می‌کنند.
  • در بخش بعدی برای نصب دقیق پارتیشن شیشه ای مات اتصالات نگهدارنده در بخش‌های مورد نظر نصب می‌شوند. این اتصالات سبب افزایش ماندگاری سازه‌های پارتیشن در محل مورد نظر خواهند شد.
  • در بخش بعدی واشرهای پلاستیکی در محل مورد نظر نصب می‌شوند و استحکام سازه‌های پارتیشنی را افزایش می‌دهند. این واشرها نباید به صورت مستقیم به لت‌های شیشه‌ ای متصل شوند.

برای نصب هر یک از این تجهیزات باید به نکات اجرایی کار دقت داشته باشید. در نظر گرفتن ارتفاع پارتیشن، ابعاد کار و… برای نصب بهتر و دقیق‌تر این سازه‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

نتیجه گیری

در این قسمت در خصوص ویژگی‌ها و مزایای پارتیشن شیشه ای مات اطلاعاتی را بررسی کردیم. شما می‌توانید انواع دسته بندی‌های پارتیشن شیشه‌ ای را در مدل‌های مات با خاصیت حفظ حریم خصوصی خریداری کرده و در فضاهایی مانند سرویس بهداشتی، محیط‌های اداری و شرکتی، محیط آشپزخانه، اتاق خواب و… نصب کنید.

هر یک از این تجهیزات مزایای بی شماری برای عایق کاری صوتی و حرارتی محیط به همراه دارند. شما می‌توانید هر یک را با نازل‌ترین قیمت‌ها خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید. انواع آن‌ها به سهولت اجرا شده و در محل مورد نظر تعبیه می‌شوند. برای نصب هر یک از آن‌ها باید به مراحل اجرایی مربوطه دقت داشته و از کارشناسان حرفه‌ای برای نصب آن‌ها کمک بگیرید.