انواع مدل‌های نمای فریم لس

نمای فریم لس ظاهری براق و شفاف در محیط به وجود می‌آورد. شما می‌توانید این نماسازی را با در نظر گرفتن نظرات کارشناسان فنی و معماران داخلی انتخاب کنید. برای ساخت و تولید نمای شیشه ای فریم لس در فضای بیرونی ساختمانی‌های لوکس امروزی از ابزارها و یراق آلات به خصوصی استفاده می‌شود که هر یک از آن‌ها تأثیر به سزایی بر زیبایی سازه بر جای می‌گذارند. به صورت کلی نمای فریم لس شیشه ای به دو دسته اصلی تقسیم می‌شود که عبارتند از:

سیستم full frameless step-unite

یکی از انواع نمای فریم لس که ظاهر زیبا و شیکی را در نمای ساختمان ایجاد می‌کند، سیستم full frameless step-unite می‌باشد. نصب و اجرای این نمای شیشه ای به این شکل است که ابتدا شیشه‌ها در داخلی یک فریم به نام کاست جایگذاری می‌شوند، سپس این شیشه‌ها با استفاده از پرچ‌ و پیچ‌های مخصوص به شبکه‌ای از جنس آلومینیوم که از قبل بر روی دیوار سازه نصب شده، متصل خواهند شد. قرار گرفتن شیشه‌ها درون کاست در سیستم full frameless step-unite باعث می‌شود تا مقاومت و استحکام این سازه افزایش یابد و تحمل بار زیادی داشته باشد، به همین دلیل در ساختمان‌های بلند و بناهایی با ارتفاع زیادی این سیستم کاربرد دارد.

سیستم U Channel

اگر به دنبال نمای شیشه ای مقرون به صرفه هستید، سیستم U Channel گزینه مناسبی است، در واقع این سیستم ارزان‌ترین نمای فریم لس به شمار می‌رود. ساختار یو چنل به این شکل است که برای نصب آن از اسپیسرهایی u شکل استفاده می‌شود که به صورت یک پازل بر روی لامل‌های آلومینیومی توسط لقمه‌های فلزی در محل مورد نظر خود قرار می‌گیرند. برای اجرای سیستم U Channel از اتصالات ساده و معمولی استفاده می‌شود، به همین این سیستم امکان تحمل وزن شیشه با ابعاد بزرگ را ندارد، پس نمی‌توان از این نمای شیشه ای در ساختمان‌های بلند استفاده کرد.

عوامل مؤثر در قیمت نمای فریم لس

نمای فریم لس با قیمت‌ها و هزینه‌های منحصر به فردی در محیط‌های مختلف اجرا می‌شود. در این زمینه رنج قیمتی کار از اهمیت بسیار زیادی برای مشتریان برخوردار است و در این زمینه سؤالاتی را از کارشناسان فنی مربوطه جویا می‌شوند. این هزینه‌ها بسته به فاکتورهای کمی و کیفی متعددی تعیین شده و ثابت نیستند. به علاوه نوسانات بازارهای فروش همواره بر رنج قیمتی این سازه‌های ساختمانی تأثیرگذار بوده و این قیمت‌ها را تحت تأثیر قرار می دهد.

برای کسب اطلاعات دقیق‌تر در خصوص قیمت هر یک از این مدل‌های نرده شیشه ای می‌توانید به کارشناسان فروش مربوطه مراجعه کرده و در یک تماس ساده کلیه اطلاعات مربوط به این تجهیزات را به دست آورید. به این ترتیب استفاده بهتری از هر یک از این تجهیزات خواهید داشت. در ادامه مهم‌ترین فاکتورهای تعیین قیمت هر یک از این تجهیزات را بررس می‌کنیم.

قیمت ابزار نصب نمای فریم لس

برای نصب و اجرای نمای فریم لس پیش از هر چیز ابزارها و متریال اولیه تهیه می‌شوند. قیمت شیشه فریم لس و سایر ابزارهای مورد استفاده در این فرایند هزینه‌های اجرای این نما را در ساختمان‌های امروزی تحت تأثیر قرار می دهد. هر یک از یراق آلات نیز در فرایند قیمت گذاری این نماهای ساختمانی تأثیرگذار خواهند بود. در ساخت هر یک از این سازه‌ها از پیچ و مهره‌ها و بست‌های مطمئن و محکم استفاده می‌شود که قیمت به خصوصی دارند.

قیمت طراحی نمای شیشه ای فریم لس

برای طراحی نمای شیشه ‌ای فریم لس باید به شرکت‌های معتبر و مهندسین باتجربه مراجعه کنید. این افراد کیفیت طراحی نقشه نمای فریم لس شما را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهند. با استفاده از مهارت‌های این مهندسین، نمای شما به زیبایی هر چه تمام‌تر اجرا خواهد شد. استحکام نهایی کار نیز تا حد قابل توجهی از کیفیت طراحی اولیه نما تأثیر می‌پذیرد. شما می‌توانید در خصوص تهیه نقشه برای سازه‌های شیشه ‌ای ساختمان از نرم افزارها و ابزارهای کامپیوتری استفاده کنید.

متراژ پروژه مورد نظر

برای اجرا و ساخت نمای فریم لس در محیط ساختمان‌های امروزی متراژ مورد نظر نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. سازه‌های شیشه ‌ای برای هر متراژی در ابعاد مختلف برش خورده و تهیه می‌شوند. هر چه فضای مورد نظر شما بزرگ‌تر باشد، هزینه‌های تهیه متریال اولیه و اجرا و نصب سازه‌ها نیز افزایش می‌یابند. به همین سبب پیش از هر چیز باید زیر نظر مهندسین و کارشناسان مربوطه ابعاد اولیه کار را مشخص کرده و به برآورد هزینه‌های مربوط به اجرای نما بپردازید.

شرکت خدمات نصب نمای فریم لس

در بخش بعدی برای تعیین قیمت‌ها و هزینه‌های نصب و اجرای نمای فریم لس شرکت‌ها و مراکز معتبر اجرای این سازه‌ها مورد توجه قرار می‌گیرند. در هر یک از این شرکت‌ها رنج قیمتی به خصوصی برای اجرای نمای فریم لس در محیط‌های مختلف تعیین می‌شود که تعیین کننده هزینه‌های نهایی کارفرمایان خواهند بود.

سفارش نمای شیشه ای فریم لس

گروه تولیدی شیکو در فرآیند سفارش و اجرای پروژه نمای فریم لس، ابتدا از طریق خدمات مشاوره تلفنی یا حضوری با مشتریان تماس برقرار می‌کند و نیازها و توقعات آنها را دقیق بررسی می‌نماید. پس از توافق و واریز وجه، سفارش به ثبت می‌رسد و کارشناسان به محل نصب می‌روند تا شرایط کلی پروژه را بررسی و ابعاد را اندازه‌گیری کنند. سپس، پروژه بر اساس نقشه و الزامات کارفرما با دقت و کیفیت بالا توسط گروه تولیدی شیکو ساخته می‌شود. در مرحله نهایی، تیم فنی شیکو نمای شیشه ای فریم لس را با رعایت استانداردهای فنی نصب و اجرایی می‌کند، و اینگونه، فرآیند به اجرای موفق پروژه ختم می‌شود.

نحوه نصب و اجرای نمای فریم لس

برای نصب و اجرای نمای شیشه ای فریم لس باید به چند مرحله تخصصی دقت داشته باشید. در بخش اول انتخاب و تعیین نوع ابزارهای مصرفی و متریال اولیه اهمیت دارد. در خصوص انتخاب هر یک باید پیش‌تر به شرایط ساختمان خود دقت داشته باشید. در بخش بعدی برای اجرای نمای فریم لس کلیه ابزارهای کار به محل مورد نظر منتقل می‌شوند. کارشناسان فنی بر اساس نقشه‌های اصلی نماسازی ساختمان محل نصب هر یک از اجزا را مشخص می‌کنند و با این روش پروژه نصب و راه اندازی نما را اجرا خواهند کرد.

انجام اندازه گیری‌های اولیه نیز در مراحل اجرایی کار صورت می‌گیرد. در این فرایند باید نمای ساختمان و تعداد طبقات آن را که با استفاده از شیشه‌های فریم لس تکمیل می‌شوند، برآورد کنید. به این ترتیب شیشه‌های نمای ساختمان به خوبی برش خورده و در ادامه بر روی استراکچر اولیه کار نصب خواهند شد. در خصوص نصب و اجرای نمای فریم لس حتماً به یک مرکز معتبر مراجعه کنید.

برای این که این سازه‌ها در محل نصب کیفیت و استحکام خود را حفظ کنند، باید شرایط نصب آن‌ها به صورت استاندارد انجام شود. به همین خاطر این فرایند را حتماً به استادکاران مربوطه بسپارید! هزینه اجرای این سازه‌ها و زمان و وقت صرف شده برای این نما بسیار به‌صرفه‌تر از ساختمان‌های قدیمی و سنتی است.

نتیجه گیری

نمای فریم لس یکی از باشکوه‌ترین طرح‌های اجرایی در نمای ساختمان‌های امروزی است که با استقبال بالایی در میان مشتریان رو به رو شده است. شما می‌توانید هر یک از این سازه‌ها را با در نظر گرفتن طرح مد نظر خود در ابعاد مورد نیاز نصب و اجرا کنید. اجرای این تجهیزات بر عهده تیم‌های تخصصی و حرفه‌ای است و با کیفیت بالایی انجام می‌گیرد. در صورتی که خدمات نصب و تولید نمای فریم لس ساختمان را به مراکز معتبر بسپارید از کیفیت نهایی کار رضایت بیشتری خواهید داشت.

هر یک از این سازه‌ها با در نظر گرفتن کیفیت مد نظر مشتریان در محل مورد نظر نصب و اجرا خواهند شد. شما می‌توانید برای تعیین ساختار طراحی هر یک از این تجهیزات از نظرات کارشناسان فنی این حوزه بهره‌مند شوید. در سال‌های اخیر نمای فریم لس در میان ترندهای دنیای معماری قرار داشته و در طرح‌ها و مدل‌های خوش رنگ و لعابی تولید شده‌اند. شما می‌توانید از زیبایی این نما در محیط ساختمان خود لذت ببرید.