نرده شیشه ای بالکن و تراس با ارائه ترکیبی از شفافیت، ایمنی، و سبک زندگی مدرنیته را به ارمغان خواهد آورد. این نوع نرده‌ها به راحتی با هر نوع سبک معماری سازگاری دارند و با انتخاب مواد باکیفیت، ماندگاری بالا و نگهداری آسان را تضمین می‌کنند. نرده‌ها در بالکن با سیستم‌های اسپیگات، فیکس پوینت، اکسپوز و نرده شیشه ای دفنی قابل اجرا هستند.

نرده‌های شیشه ای بالکن به یکی از جنبه‌های مهم در ایجاد زیبایی و ارگونومی نمای ساختمان تبدیل شده‌اند. این نرده شیشه ای با رعایت استانداردهای طراحی و استفاده از مواد باکیفیت، نه تنها امکان دیدن ایمن از پیرامون ساختمان را مهیا می‌سازد بلکه به عنوان یک ابزار زینتی درخشش و زیبایی را به نمای ساختمان خواهد افزود.

انواع نرده شیشه ای بالکن

نرده شیشه ای بالکن همانند سایر نرده‌ها مثل نرده شیشه ای راه پله، نرده شیشه ای استخر و… با سیستم‌های مختلفی قابلیت تولید و اجرا دارند. نرده شیشه ای اسپیگات یکی از پرسفارش‌ترین و محبوب‌ترین نوع از انواع نرده‌های شیشه ای محسوب می‌شود که در تراس و بالکن هم بسیار کاربرد دارد.

هرچند سیستم نرده شیشه ای فیکس پوینت و نرده شیشه ای اکسپوز هم از انتخاب‌های مشتریان در رده‌های بعدی هستند اما نرده شیشه ای دفنی به دلیل نیاز به تخریب و شرایط خاصی که نیاز دارند، کمتر مورد توجه کارفرمایان قرار می‌گیرد.

خرید نرده شیشه ای بالکن در تهران

عوامل موثر در قیمت نرده شیشه ای بالکن

عوامل متعددی در قیمت نرده شیشه ای بالکن نقش دارند. سیستم اجرای نرده شیشه ای بالکن که اسپیگات باشد یا فیکس پوینت و…، ضخامت شیشه، ابعاد ارتفاع و طول شیشه، نوع شیشه که لمینت باشد یا نرده شیشه ای سکوریت، تعداد و جنس یراق‌آلات و موقعیت پروژه عواملی هستند که هرکدام از آن‌ها می‌تواند در قیمت تمام شده تاثیرگذار باشند.

در جدول زیر بصورت حدودی و تقریبی قیمت هر مترمربع تولید نرده شیشه ای بالکن با سیستم‌های مختلف نصب و اجرا، گفته شده است. شیشه‌ها بصورت صاف درنظر گرفته شده و هزینه‌های حمل‌و‌نقل، شرایط اختصاصی و سفارشی درنظر گرفته نشده است. جهت استعلام دقیق قیمت پروژه نرده شیشه ای بالکن خودتان، با ما تماس بگیرید.

سیستم اجرای نرده شیشه ای بالکنجنس شیشهقیمت (تومان)جنس شیشهقیمت (تومان)
اسپیگاتسکوریت1/800/000لمینت2/200/000
فیکس پوینتسکوریت1/600/000لمینت2/000/000
اکسپوزسکوریت1/550/000لمینت1/950/000
دفنی (توکار)سکوریت1/650/000لمینت2/100/000

قیمت‌ها به‌صورت حدودی برمبنای یک مترمربع محاسبه شده و شامل شیشه، یراق و اجرت نصب می‌باشد.

 

در کنار همه این عواملی که نام برده شد، سوابق مجموعه و شرکت تولید و نصب‌کننده نرده را باید مدنظر قرار داد. کار تولید و نصب نرده شیشه ای بالکن و تراس کاری کاملاً تخصصی و نیازمند تجربه است. بدون تردید مجموعه‌ای که با سابقه درخشان کیفیت کار مطلوب و استانداردی را ارائه کند هزینه بالاتری نسبت به مجموعه‌های نوپا و کم تجربه‌تر خواهد داشت.

قیمت نرده شیشه ای بالکن

نحوه سفارش نرده شیشه ای تراس

حالا که با اطلاعات جامع درباره نرده شیشه ای تراس و انواع آن آشنا شده‌اید، فرآیند ثبت سفارش را خدمت شما معرفی می‌کنیم:

ملاقات حضوری: اگر تمایل به مشاوره حضوری دارید و می‌خواهید مجموعه ما را از نزدیک مشاهده کرده، از سوابق و نمونه کارهای ما مطلع شوید، خوشحال می‌شویم تا افتخار میزبانی شما را داشته باشیم. کارشناسان ما آماده‌اند تا به شما درباره جزئیات پروژه مشاوره داده و به سوالات شما پاسخ دهند.

تماس تلفنی: با تماس تلفنی می‌توانید با کارشناسان ما صحبت کنید. در این تماس، ابعاد اولیه و نیازهای شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا جزئیاتی از قیمت و شرایط اجرای پروژه نیز بررسی شده و به اطلاع شما برسد.

ارسال اطلاعات آنلاین: شما می‌توانید ابعاد و نقشه‌های پروژه خود را به صورت آنلاین در پیام‌رسان‌های مختلف برای ما ارسال کنید. این اطلاعات به ما کمک می‌کند تا یک پیشنهاد قیمت دقیق‌تر ارائه دهیم.

نمونه کار نرده شیشه ای بالکن با روش اکسپوز

نحوه نصب حفاظ شیشه ای بالکن

نصب حفاظ شیشه ای بالکن یک فرآیند دقیق و حرفه‌ای است که نیازمند رعایت دقیق موارد فنی و ایمنی می‌باشد. در ادامه، نحوه نصب نرده شیشه ای بالکن توضیح داده می‌شود:

آماده‌سازی محل نصب نرده شیشه ای بالکن

در موقعیتی که نرده شیشه ای تراس و بالکن نصب می‌شود، ابتدا بررسی ابعادی از محل نصب و سپس و آماده‌سازی زمین و دیوارها با رفع موانع احتمالی و تراز کردن سطوح انجام می‌گیرد.

اندازه‌گیری جهت تنظیم موقعیت پایه‌ها

پایه‌های نگهدارنده شیشه با توجه به موقعیت نصب نرده، در فواصل مشخص و استاندارد قرار داده می‌شوند، سپس با نشانه‌گذاری موقعیت آن‌ها تنظیم می‌گردد.

نصب پایه ها و نگهدارنده‌ها به زمین

یراق‌آلات و پایه های نگهدارنده نرده شیشه ای بالکن در این مرحله بوسیله سوراخکاری، به دیوار یا زمین نصب شده و توسط پیچ‌های رگلاژ، فیکس می‌شوند.

نصب شیشه‌ها به نگهدارنده

شیشه‌های نرده بالکن در شیارها و یا محل‌های سوراخکاری شده قرار داده می‌شوند و در نهایت با اتصال شیشه و پایه توسط پیچ‌ها و گوه‌ها تنظیم شده و محکم می‌گردند.

نصب هندریل روی شیشه

در بعضی از پروژه‌ها کارفرما به مینیمال بودن نرده توجه داشته و در برخی از پروژه‌ها امکانات نرده مورد توجه است. هندریل، از پروفیل آلومینیومی یا استیل ساخته می‌شود و جایی برای قراردادن دست افراد هنگام مواجهه با نرده شیشه ای است. این هندریل‌ها ایمنی و اطمینان خاطر بیشتری هنگام گذر از کنار جان‌پناه بالکن برای انسان بوجود می‌آورند.

تست اجرای نرده شیشه ای بالکن

در انتها، تست و بررسی دقیقی از نصب و اجرای پروژه انجام می‌شود تا اطمینان حاصل شود که نرده شیشه ای بالکن به صورت کامل و به‌طور مطمئن با رعایت اصول ایمنی نصب شده است و هیچ نقص یا مشکلی وجود ندارد.

جمع بندی و نتیجه گیری

نصب نرده شیشه ای بالکن یک فرآیند حساس و حرفه‌ای است که قبل از تولید نیازمند بررسی دقیق ابعاد بالکن، محاسبات دقیق متریال مصرفی نظیر شیشه خم یا صاف، ساخت طبق ابعاد و نقشه‌های مهندسی و در نهایت نصب با دقت چهارچوب و شیشه‌ها می‌باشد. انتخاب مواد باکیفیت و ایمن، مرحله حیاتی در ساخت حفاظ بالکن است.

استفاده از سیستم‌های نصب مطمئن و رعایت استانداردها و مقررات ایمنی از اهمیت بسیاری برخوردار است. در کل، هماهنگی میان متخصصان حرفه‌ای و استفاده از مواد باکیفیت، ضمانت می‌کنند که حفاظ بالکن شیشه ای به طور کامل و به صورت ایمن نصب شود و بالکن از زیبایی و ایمنی توأمان بهره‌مند گردد.