چشم‌انداز طراحی داخلی پیوسته در حال تحول است و همواره محصولات و عناصر جدیدی پا به میدان می‌گذارند که شرایط را متحول می‌کنند. یکی از این عناصر که مسیر خود را در طراحی فضاهای مدرن بازکرده و نحوه درک و تعامل ما با محیط را تغییر داده، پارتیشن شیشه ای است.

این محصول ضمن برخورداری از کارایی بسیار بالا، ازنظر زیبایی‌شناسی هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و برایتان محیطی شیک و دل‌پذیر به ارمغان می‌آورد. با سفارش پارتیشن شیشه ای و تفکیک اصولی فضا، محیطی باز و پویا ایجاد کرده و دیوارهای سنتی را به تاریخ بسپارید.

از دفاتر شرکتی که به دنبال ایجاد تعادل بین حریم خصوصی و تعامل هستند تا صاحبان خانه که مفهوم زندگی با کانسپت باز را پذیرفته‌اند، پارتیشن‌های شیشه‌ ای به‌عنوان یک راه‌حل کاربردی ایفای نقش می‌کنند. با وجود اینکه قیمت پارتیشن شیشه ای می‌تواند کمی گران‌تر از دیوارهای سنتی باشد، اما مزایایی مانند افزایش نور طبیعی، احساس باز بودن فضا و زیبایی مدرن، این اختلاف قیمت را توجیه می‌کند.

تهیه پارتیشن شیشه ای برای هر مکانی که نیازمند تفکیک اصولی فضا به زیباترین شکل ممکن است، توصیه می‌شود. باشگاه‌های ورزشی و پرورش اندام، هتل‌ها و مهمان‌سراها، مؤسسات آموزشی، محیط‌های اداری و محیط‌های صنعتی ازجمله مکان‌هایی هستند که به اجرای پارتیشن شیشه ای نیاز دارند.

شایان‌ذکر است که عواملی مانند جنس شیشه، متریال پروفیل و قاب، جنس و نوع یراق‌آلات، پیچیدگی‌های طراحی و ویژگی‌های سفارشی بر افزایش یا کاهش قیمت پارتیشن شیشه ای تأثیر می‌گذارند.

نمونه کار پارتیشن شیشه ای

پروژه‌های پارتیشن شیشه ای امروزه توسط بسیاری از افراد و شرکت‌های مختلف که در حوزه شیشه فعالیت دارند اجرا می‌شود. نکته مهم و تفاوت اصلی در واسطه‌گری یا بی‌واسطه بودن تولید، اجرا و نصب آن است. گروه تولیدی شیکو به‌عنوان یک تولید کننده پارتیشن شیشه ای بدون واسطه تمامی مراحل از ابتدا تا انتها را اجرایی خواهد کرد.

پروژه‌های بسیاری از انواع پارتیشن شیشه ای را در محیط‌های کاری و در منازل اجرا کرده‌ایم. دو اصل مهم در اجرای هر پروژه پارتیشن شیشه ای این است که ابتدا از متریال و یراق‌آلات مرغوب و با کیفیت بالا و ثانیاً از افراد ماهر و با تجربه که بتوانند یک پروژه را به نحو مطلوبی اجرا کنند استفاده شود. در ادامه ویدئوی یکی از پروژه‌های اجرا شده ما در مرزداران تهران را مشاهده می‌کنید:

از تولید شیشه‌های سکوریت، لمینت، دو جداره، مات، رنگی و… گرفته تا یراق‌آلات پارتیشن شیشه ای مانند دستگیره فرودگاهی، پاسار آلومینیومی، لولا مرونی و… همگی بدون وابستگی در مجموعه ما انجام خواهد شد و با کیفیت و قیمتی مناسب در سراسر کشور ارائه می‌شود. در زیر تصاویری از نمونه کار مجموعه ما در پارتیشن شیشه ای را مشاهده می‌کنید:

قیمت پارتیشن شیشه ای

یکی از سوالات پرتکرار افرادی که قصد تهیه پارتیشن شیشه ای را دارند، قیمت دقیق این محصول است. در واقع اطلاع از قیمت واقعی پارتیشن شیشه ای به شما کمک می‌کند که با توجه به بودجه‌ای که دارید، بهترین پارتیشن را انتخاب کنید.

ما تمامی کارهای مربوط به طراحی، ساخت و نصب پارتیشن شیشه ای را بدون وابستگی و بدون واسطه انجام می‌دهیم تا این محصول با نازلترین قیمت در اختیار شما عزیزان قرار گیرد. جهت استعلام قیمت، ابتدا با مجموعه ما تماس بگیرید و با هماهنگی، بازدیدی از محل نصب توسط نیروی فنی ما انجام گیرد تا پس از آن با ابعادبرداری و مشاوره صحیح به قیمت دقیق دست یابید.

هرچند محاسبه قیمت هر پروژه با پروژه دیگر به دلیل شرایط مختص هرکدام مانند نوع محیط نصب، نوع سفارش کارفرما، نیاز به آهن‌کشی یا بدون آن، متریال و یراق‌آلات، تعداد طبقات، حمل و نقل و نوع سیستم نصب متفاوت است اما با مطالعه جدول زیر آشنایی تقریباً مناسبی با قیمت پارتیشن شیشه ای بدست خواهید آورد.

 

قیمت پارتیشن شیشه ای به ضخامت 10 میلیمتر، ارتفاع 260 سانتیمتر و درب شیشه ای لولایی

(ابعاد بر مبنای سانتیمتر و قیمت بر مبنای تومان محاسبه شده است.)

نوع پلنتصویر پلنعرض 1عرض 2عرض 3قیمت تک جدارهقیمت دو جداره
سادهمشاهدهW: 500 cm23/218/00068/550/000
درب دارمشاهدهW: 500 cm30/799/00075/971/000
دو وجهیمشاهدهW: 500 cmD: 500 cm52/879/000144/522/000
سه وجهیمشاهدهW: 500 cmD: 500 cm75/609/000213/072/000
چهار وجهیمشاهدهW: 500 cmD: 500 cm98/338/000281/622/000
دو اتاق با دیوار وسطمشاهدهW: 800 cmD: 500 cm73/938/000193/073/000
دو اتاق با دیوار وسط و انتهامشاهدهW: 800 cmD: 500 cm97/667/000261/623/000
سه اتاق با دیوار وسطمشاهدهW: 1200 cmD: 500 cm122/272/000323/885/000
پله دارمشاهدهW: 300 cmW1: 300 cmC: 300 cm48/333/000130/811/000
سه وجهی کنجمشاهدهW: 300 cmD: 300 cmC: 200 cm44/729/000117/101/000

ترکیب چند حالت پارتیشن شیشه ای برای رسیدن به پلان موردنظر

عوامل مؤثر در تعیین قیمت پارتیشن شیشه ای

با توجه به کارایی و زیبایی پارتیشن‌های شیشه‌ ای و افزایش چشم‌گیر سفارش آن‌ها برای محیط‌های گوناگون، قیمت این محصول یکی از سؤالات پرتکرار مشتریان است. ازآنجایی‌که عوامل متعددی در تعیین هزینه پارتیشن شیشه ای تأثیرگذار هستند، آن‌ها را در ادامه معرفی کرده‌ایم تا شما با دید بازتری اقدام به تهیه محصول موردنظرتان کنید.

  • نوع شیشه: شیشه‌ ای که برای تولید پارتیشن انتخاب می‌شود، نقش اساسی در تعیین هزینه کلی آن دارد. شیشه شفاف استاندارد اگرچه مقرون‌به‌صرفه است، اما جایگزین‌های تخصصی‌تری مانند شیشه مات، رنگی، سکوریت، لمینت، دوجداره و شیشه خم دارد. استفاده از این نوع شیشه‌ها می‌تواند باعث افزایش قیمت پارتیشن شیشه ای شوند.
  • جنس قاب: به‌طور متداول از موادی نظیر آلومینیوم، استیل یا چوب برای قاب پارتیشن‌ها استفاده می‌شود. معمولاً آلومینیوم به دلیل وزن کم و دوام مناسب، استیل به خاطر داشتن استحکام بالا و چوب برای داشتن زیبایی طبیعی استفاده می‌شود. استفاده از متریال‌های لوکس و منحصربه‌فرد برای قاب پارتیشن، موجب افزایش هزینه‌ها می‌شود.
  • پیچیدگی طراحی: یک پارتیشن اداری با شیشه‌های خم و ویژگی‌های منحصربه‌فرد، در مقایسه با یک پارتیشن ساده به زحمت و مهارت بیشتری برای ساخت نیاز دارد. طبیعتاً این موضوع باعث افزایش قیمت پارتیشن شیشه ای می‌شود. اگر به دنبال قیمت‌های ارزان‌تر و مقرون‌به‌صرفه هستید، طرح‌های ساده‌تر و استاندارد را انتخاب کنید.
  • الزامات نصب: هزینه پارتیشن شیشه ای تنها به مراحل ساخت محدود نمی‌شود، بلکه فرآیند نصب و اجرا نیز از جنبه‌های حیاتی تأثیرگذار بر هزینه‌ نهایی هستند. عواملی مانند اندازه فضا، دسترسی‌ها و هرگونه ملاحظات ساختاری همچون نیاز به آهن‌کشی باعث بالاتر رفتن هزینه تهیه و نصب پارتیشن‌های شیشه‌ ای می‌شوند.
  • ویژگی های سفارشی: ویژگی‌هایی مانند درب‌های کشویی، شیشه‌های الکترونیکی حریم خصوصی یا فناوری شیشه هوشمند به هزینه کلی سفارش پارتیشن شیشه ای می‌افزاید. اگرچه این ویژگی‌ها باعث بهبود عملکرد و زیبایی پارتیشن می‌شوند، اما افزایش محسوس قیمت را نیز به همراه دارند.
  • تعداد پارتیشن شیشه ای: سفارش‌های انبوه و عمده، به‌طور بالقوه باعث کاهش هزینه هر واحد پارتیشن می‌شود که این کاهش هزینه در پروژه‌های بزرگ کاملاً چشم‌گیر است. از طرفی تولیدکنندگان با ارائه تخفیف‌های حجمی در طرح‌های فروش پارتیشن شیشه ای به‌صورت انبوه، مشتریان را به سمت خود جذب می‌کنند.
  • رعایت مقررات و استانداردها: شما باید از برندهای معتبر اقدام به تهیه محصول کنید که تمام قوانین و استانداردها را رعایت و گواهی‌نامه‌های مربوطه را دریافت کرده‌اند. فرآیندهای کنترل کیفیت، آزمایش محصولات و صدور گواهی هزینه‌های اضافی را برای تولیدکنندگان در پی دارد و ازاین‌رو باعث افزایش قیمت پارتیشن شیشه ای می‌شود.

انواع مختلف پارتیشن شیشه ای تک جداره

انواع پارتیشن شیشه ای در گروه تولیدی شیکو

با توجه به سلیقه، نیاز و بودجه شما، انواع گوناگونی از پارتیشن‌های شیشه‌ ای در شیکو طراحی و تولید می‌شوند. از پارتیشن‌های تک‌جداره و دوجداره گرفته تا انواع مدل‌های فریم‌لس و فریم‌دار، تنها بخشی از محصولات تولیدشده در این مجموعه هستند.

چه برای خانه و چه برای محل کارتان به دنبال سفارش پارتیشن شیشه ای باشید، گروه تولیدی شیکو دست شما را در دست محصول موردنظرتان می‌گذارد و تمام ویژگی‌های موردنیاز را به‌صورت سفارشی تعبیه می‌کند. در ادامه با تعدادی از پرفروش‌ترین پارتیشن‌هایی آشنا خواهید شد که طراحی، ساخت، ارسال و نصب آن‌ها توسط مجموعه شیکو انجام می‌شوند:

پارتیشن شیشه ای تک جداره

اگر به دنبال یک انتخاب مقرون‌به‌صرفه و باکیفیت برای بخش‌بندی و تقسیم فضای اداری، تجاری یا مسکونی خود هستید، پارتیشن‌های شیشه ای تک جداره انتخاب ایده‌آلی هستند. این محصول توسط گروه تولیدی شیکو در ابعاد و ضخامت‌های گوناگون طراحی و تولید می‌شود.

یکپارچه‌سازی، ایجاد فضایی با پلان باز، نفوذ بهتر نور به تمام بخش‌ها و ایجاد ظاهری مدرن، برخی از مزایای تهیه پارتیشن شیشه ای تک جداره هستند. در صورت استفاده اصولی، این پارتیشن‌ها به‌سختی دچار مشکل یا آسیب خاصی می‌شوند.

نمونه کار پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای دو جداره

پارتیشن‌های شیشه‌ ای دو جداره یک راه‌حل چندمنظوره و کاربردی برای استفاده مناسب از فضا، افزایش ایمنی و زیباسازی محیط هستند. شیشه‌های دو جداره از دو لایه شیشه ساخته‌ شده‌اند که بین آن‌ها با هوا یا نوعی گاز مخصوص پُرشده؛ ازاین‌رو استحکام بسیار باالایی دارند و احتمال شکستن یا آسیب دیدن آن‌ها بسیار ناچیز است.

این پارتیشن‌های دو جداره عایق مناسب صدا، دما و انرژی هستند که برای برگزاری جلساتی که در آن نیاز است صدا بیرون درز نکند و یا جلوی هدر رفت انرژی و دمای سرد و یا گرم گرفته شود بسیار کاربردی و اصولی خواهند بود.

پارتیشن شیشه ای دو جداره را می‌توان در طرح، ابعاد و رنگ‌های سفارشی تهیه کرد تا انطباق کاملی با طراحی و دکوراسیون محیط کاری یا منزل شما داشته باشد.

قیمت پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای رنگی

پارتیشن‌های شیشه‌ ای رنگی یک انتخاب شاداب و پویا برای جداسازی فضاهای داخلی و بهبود زیبایی محیط‌های کاری یا مسکونی هستند. شما می‌توانید از یک رنگ ثابت یا پالت رنگی (ترکیب چند رنگ) برای تقسیم کردن فضا استفاده کنید.

هنگام استفاده از پارتیشن شیشه ای رنگی، از دانش و تجربه طراحان داخلی بهره ببرید تا رنگ‌های متضاد و مکمل به‌درستی انتخاب شوند و درنهایت شاهد یک هارمونی چشم‌نواز، مطابق با اهداف طراحی فضای موردنظرتان باشید. این پارتیشن‌ها با شیشه‌های دوجداره، تک‌جداره، سکوریت و… تولید می‌شوند.

جهت ست کردن محیط کاری با رنگ و هویت بصری سازمانی، این پارتیشن‌های رنگی انتخابی هوشمندانه بوده و با مهندسی معماری داخلی سازگار هستند.

پارتیشن شیشه ای منزل

اگرچه استفاده از پارتیشن برای فضاهای تجاری و اداری مرسوم‌تر است، اما می‌توان از آن‌ها در خانه نیز استفاده کرد. ایجاد یک دفتر کار خانگی، جداسازی توالت فرنگی از حمام، ایجاد اتاق بازی و ساخت اتاق‌های آفتاب‌گیر یا پاسیوهای سرپوشیده، تعدادی از موارد مهم ثبت سفارش پارتیشن شیشه ای منزل هستند.

نصب این پارتیشن‌ها باید با رعایت دقیق تمام استانداردها و اصول ایمنی انجام شود تا سلامت جانی افراد در منزل به مخاطره نیفتد. در همین راستا، توصیه می‌کنیم که حتماً از شیشه‌‌های مستحکمی مانند لمینت، دوجداره و سکوریت برای ساخت پارتیشن شیشه ای منزل استفاده شود. همچنین مدل‌های فریم‌دار، امنیت بیشتری در مقایسه با مدل‌های فریم‌لس دارند.

مشاوره سفارش و خرید از شیکو

پارتیشن شیشه ای فریم لس

پارتیشن شیشه ای فریم‌ لس ظاهری مدرن دارد که اغلب برای سبک‌های طراحی مینیمالیستی استفاده می‌شود، اگرچه این نوع پارتیشن ازلحاظ زیبایی‌شناسی کاربردی‌تر از پارتیشن فریم دار است اما نوع فریم‌دار امنیت و مقاومت بیشتری در برابر شکست و فشار خواهد داشت.

ساختار پارتیشن شیشه ای فریم لس یک دست و بدون استفاده از هیچ‌گونه جدا کننده‌ای است که این قابلیت محبوبیت آن را تا چند برابر افزایش داده است. روش اتصال و نصب این محصول به این گونه است که با استفاده از پروفیل نازک U شکل تنها به زمین و سقف متصل می‌شود، این ویژگی جذابیت آن را دوچندان کرده است.

پارتیشن شیشه ای فریم دار

پارتیشن فریم‌ دار ایمنی بالاتری به نسب پارتیشن فریم لس دارد که برای پارتیشن‌بندی با ارتفاع بلند، مناسب‌تر است، در واقع یک قالب آلومینیومی دورتادرو پارتیشن شیشه ای فریم دار قرار دارد که باعث می‌شود مقاومتش تا چند برابر افزایش یابد.

همچنین در نوع فریم دار از شبکه‌های کوچکتر نیز با توجه به سلیقه کارفرما استفاده می‌گردد. برای تولید این محصول از متریال‌های باکیفیتی استفاده می‌شود که باعث شده این سازه طرفدارن زیادی را جذب خود کند. پارتیشن شیشه ای فریم‌ دار با طیف وسیعی از سبک‌های طراحی داخلی سازگار است و استحکام بالای آن باعث جلب توجه کارفرمایان به سمت آن است.

ثبت سفارش و خرید پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای مات

پارتیشن‌های شیشه‌ ای مات علاوه بر تقسیم‌بندی فضا، برای ایجاد حریم خصوصی مفید هستند. ضمن اینکه پرتوهای نور از این نوع پارتیشن عبور کرده و باعث روشن شدن فضا می‌شوند، اما مات بودن این محصول یک فضای اختصاصی و راحت را برای افراد به ارمغان می‌آورد.

در گروه تولیدی شیکو این امکان برای شما مهیاست که میزان مات بودن شیشه را بر اساس نیاز و شیوه طراحی خود سفارشی‌سازی کنید. معمولاً در اتاق‌های جلسه، مراکز بهداشت، آزمایشگاه‌ها، اتاق‌های انتظار و حمام‌ها از پارتیشن شیشه ای مات استفاده می‌شود.

پارتیشن شیشه ای Open Office

یکی دیگر از انواع پارتیشن‌های شیشه‌ ای که به‌صورت سفارشی در شیکو تولید می‌شوند، پارتیشن شیشه‌ ای Open Office است. نحوه طراحی این محصول به‌گونه‌ای است که پارتیشن تنها به دیوار و زمین متصل شده و هیچ اتصالی به سقف ندارد؛ درواقع ارتفاع این پارتیشن بسیار کوتاه‌تر از ارتفاع سقف است.

زمانی که جلوگیری از عبور صدا و صرفه‌جویی در مصرف انرژی از اهداف شما نباشند و تنها تقسیم فضای کاری موردنظر باشد، این پارتیشن‌ها کاربردی هستند و حریم شخصی قابل‌قبولی را مهیا می‌کنند. اغلب در ساخت این نوع پارتیشن از شیشه‌های تک‌جداره استفاده می‌شود. در زیر تصویری از نمونه کار گروه تولیدی شیکو با پارتیشن Open Office را مشاهده می‌کنید:

نمونه کار پارتیشن Open Office

پارتیشن اداری ریلی (کشویی)

پارتیشن اداری ریلی یا کشویی دارای یک محور است که شیشه می‌تواند به‌سادگی روی آن حرکت کند. ازآنجایی‌که این پارتیشن‌ها به فضای اضافی برای باز و بسته کردن درب نیاز ندارند، در ادارات و شرکت‌هایی که فضای کلی اداره کوچک و بهینه‌سازی بخش‌های مختلف مهم است کاربرد دارد.

گروه تولیدی شیکو از انواع شیشه دوجداره، تک‌جداره، مات، رنگی و… در کنار یراق‌آلات باکیفیت، برای ساخت پارتیشن شیشه ای ریلی استفاده می‌کند.

پارتیشن شیشه ای اداری

برای جداسازی هرچه بهتر دفاتر و هرنوع محیط کاری بهترین راهکار استفاده از پارتیشن شیشه ای اداری است. این پارتیشن‌ها نوع متفاوتی از بقیه پارتیشن‌ها نیستند بلکه در نوع کاربرد و موقعیتی که از آن‌ها استفاده می‌شود با پسوند اداری آن‌ها را نام می‌برند. درواقع هر نوع پارتیشن شیشه ای را می‌توان در محیط کاری، پارتیشن شیشه ای اداری نامید!

به دلیل ساختار شیشه‌ای این پارتیشن‌ها شفافیت زیادی دارند که باعث می‌شود نور به خوبی در فضای اداره و شرکت منعکس شود و نور محیط بطور طبیعی روشن باشد. این پارتیشن‌ها باعث می‌شوند تا ساعت‌های زیادی در محیط کاری نیازی به روشنایی مصنوعی نظیر لامپ‌ها و مهتابی‌ها نباشد.

سفارش پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای متحرک

با استفاده از پارتیشن شیشه ای متحرک به راحتی قادر هستید دکوراسیون و چیدمان مکان‌های مختلف را دچار تغییر کنید. ساختار متحرک این نوع پارتیشن دست شما را باز می‌گذارد تا در هرجایی که خودتان دوست دارید اقدام به جداسازی فضاهای مختلف مسکونی و اداری کنید.

برای ساخت پارتیشن شیشه ای متحرک از شیشه‌های مقاوم سکوریت، لمینت و دو جداره استفاده می‌شود که خود از ویژگی‌های بارز این سازه است.

پارتیشن شیشه ای طرح دار

کیفیت ساخت عالی و ظاهر جذاب تنها بخشی از خصوصیات پارتیشن شیشه ای طرح دار است. امروزه از پارتیشن طرح دار برای تفکیک بخش‌های مختلف در ادارات، کلینک‌های پزشکی، شرکت‌ها و مراکز ورزشی استفاده می‌شود که نشان از محبوبیت بالای این نوع پارتیشن دارد.

امکان سفارشی سازی و ایجاد هر نوع طرح، لوگوی شرکت، نوشته و نام برند بر روی پارتیشن شیشه ای طرح دار وجود دارد. از این پارتیشن‌های طرح دار بیشتر در مواقعی که هماهنگی محیط کاری با هویت بصری برند مطرح باشد، استفاده می‌گردد.

حمام شیشه ای

امروزه استفاده از دیوارهای بتنی در حمام به‌تدریج در حال منسوخ شدن است. این نوع دیوارها رطوبت را به خود جذب می‌کنند که خود یک معضل در فضای حمام محسوب می‌شود. اما حمام شیشه ای یک سازه شیشه ای جذاب و کاربردی است که از آن برای جداسازی مکان دوش از دیگر بخش‌های حمام استفاده می‌شود.

ساختار تمام شیشه ای که این سازه دارد باعث می‌شود تا مقاومت بالایی در برابر رطوبت و زنگ زدگی داشته باشد و شما سالیان سال بدون هیچ‌گونه مشکلی می‌توانید از آن استفاده کرده و مدرنیته کردن فضای حمام را تجربه کنید. جهت حفظ حریم شخصی می‌توان تمام یا بخشی از شیشه را با عملیات سندبلاست مات کرد.

پارتیشن شیشه ای کرکره ای

اگر به دنبال یک پارتیشن شیشه ای فانتزی هستید که به راحتی بتوانید در هر زمانی که دوست داشته باشید آن را باز و بسته کنید، پارتیشن شیشه ای کرکره ای بهترین انتخاب است.

برای تولید این محصول از شیشه‌های دوجداره استفاده می‌شود تا به خوبی از حریم خصوصی شما محافظت کند. امکان استفاده از پارتیشن کرکره ای در مکان‌های مختلفی نظیر شرکت‌ها، دفاتر اداری، پاساژها، رستوران‌ها، هتل‌ها و سالن‌های ورزشی وجود دارد.

تولید اختصاصی پارتیشن شیشه ای با مدل کرکره ای

پارتیشن شیشه ای سکوریت

اگر بخواهیم از میان پارتیشن‌های شیشه ای دو مدل را به عنوان مقاوم‌ترین نوع آن‌ها نام ببریم، پارتیشن شیشه ای سکوریت پس از نوع لمینتی، در رتبه دوم قرار دارد. این محصول از ضریب ایمنی بالایی برخوردار است و اگر به هر دلیلی دچار شکستگی شود، قطعات آن به اندازه‌های بسیار کوچکی تبدیل شده و اصطلاحاً پودر می‌شود تا به انسان آسیبی نرسد.

برای سکوریت کردن شیشه، طی یک فرآیندی آن را در معرض حرارت زیادی قرار می‌دهند، سپس آن را سریعاً خنک می‌کنند. این عملیات باعث تغییر ساختار گرانول‌های شیشه شده و افزایش مقاومت شیشه تا حدود 5 برابر در مقابل فشار و ضربه را درپی خواهد داشت.

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای سرویس بهداشتی

با روی کار آمدن پارتیشن شیشه ای سرویس بهداشتی شاهد این هستیم که در ساختمان‌های مدرن از پارتیشن شیشه ای برای تفکیک فضای حمام از سرویس بهداشتی استفاده می‌شود. این تفکیک فضا حس بسیار خوشایندی را ایجاد خواهد کرد.

پارتیشن سرویس بهداشتی یک سازه لوکس و مدرن است که به خوبی از حریم خصوصی شما محافظت می‌‌کند و برای تولید آن از شیشه‌های مات، سکوریت، لمینت و شیشه شفاف، رنگی و… استفاده می‌شود.

پارتیشن شیشه ای هوشمند

با پیشرفت تکنولوژی، صنعت پارتیشن شیشه ای نیز دچار تحولات شگرف شده و محصولاتی مدرن و لوکس در این حوزه ساخته شده‌اند. پارتیشن شیشه ای هوشمند از آن دسته محصولات مدرنی است که برای جداسازی فضاهای مختلف اداری و مسکونی با هدف بهره‌مندی استفاده توأمان از شفافیت و مات بودن شیشه به‌کار خواهد آمد.

این محصول از ساختار منحصربه‌فردی برخوردار است به گونه‌ای با استفاده از یک ریموت و فشردن دکمه آن سطح شیشه از حالت شفاف به مات و برعکس تغییر می‌کند. اگر تمایل دارید تا از حریم خصوصی شما در لحظات و ساعات مختلفی به خوبی محافظت شود، ما به شما پارتیشن‌بندی با استفاده از سیستم هوشمند را پیشنهاد می‌کنیم.

نمونه کار تولید شده پارتیشن شیشه ای

پارتیشن بلوک شیشه ای

بلوک شیشه ای جزء آن دسته از پارتیشن‌های شیشه ای محسوب می‌شود که هم ظاهر جذابی دارد و به خوبی با المان‌های داخلی تطبیق‌پذیر می‌باشد. از شیشه‌های بافت‌دار غالباً در این پارتیشن‌ها استفاده می‌شود. پارتیشن بلوک شیشه ای نوعی از پارتیشن است که بیشتر جهت سانسور طرف دیگر محیط برای حفظ حریم خصوصی به‌کار گرفته می‌شود.

گروه تولیدی شیکو پارتیشن بلوک شیشه ای را در انواع مختلفی تولید می‌کند که در بخش‌های گوناگونی نظیر سرویس بهداشتی، حمام، سقف و دیوار کاربرد دارد.

سفارش پارتیشن شیشه ای از گروه تولیدی شیکو

تولید انواع پارتیشن‌های شیشه‌ ای به کمک صنعتگران باتجربه با بهره‌مندی از بهترین متریال‌ها و جدیدترین دستگاه‌ها، یکی از خدمات گروه تولیدی شیکو است. تنها کافیست که اطلاعات اولیه در مورد فضای خود را در اختیار کارشناسان ما بگذارید تا فرآیند طراحی، ساخت، ارسال و اجرا پارتیشن شیشه ای در کوتاه‌ترین زمان با بالاترین سطح کیفی انجام شود.

دفاتر کاری، ادارات، سالن‌های ورزشی، رستوران‌ها و کافه‌ها، هتل‌ها، مؤسسات آموزشی، کارخانه‌ها و… از جمله مشاغلی هستند که سفارش پارتیشن شیشه ای از مجموعه ما را تجربه کرده‌اند.

تمام پارتیشن‌های تولیدشده در گروه تولیدی شیکو به‌صورت کاملاً اختصاصی و بر اساس نیاز شما سفارشی‌سازی می‌شوند تا علاوه بر زیباسازی فضا، کاملاً کاربردی و پاسخگوی نیازهای شما باشند.

با وجود ویژگی‌هایی نظیر ساخت سفارشی، استفاده از بهترین شیشه‌ها و رعایت تمام استانداردها، قیمت پارتیشن شیشه ای در شیکو کاملاً مقرون‌به‌صرفه است؛ این موضوع را می‌توان به‌سادگی با مقایسه قیمت‌ها در بازار متوجه شد.

از طرفی انواع پارتیشن شیشه ای با رعایت اقدامات ایمنی به سراسر ایران ارسال و توسط متخصصان گروه تولیدی شیکو در محل موردنظر شما نصب و اجرا می‌شوند. برای ثبت سفارش پارتیشن شیشه ای، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

فرآینده طراحی و ساخت پارتیشن شیشه اینصب و اجرای پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای از شیشه و پروفیل‌های فلزی تشکیل شده که این دو عنصر ساختار اصلی پارتیشن را تشکیل می‌دهند. با توجه به تنوع در طرح و مدل پارتیشن، روش نصب آنها نیز با یکدیگر تفاوت دارد، در واقع باید تمامی مراحل اجرای این سازه به خوبی پیش رود تا پارتیشتن‌بندی به صورت اصولی انجام شود.

در ادامه به بررسی مراحل اجرای پارتیشن شیشه ای در گروه تولیدی شیکو می‌پردازیم:

عملیات زیرسازی: اولین قدم در اجرای پارتیشن شیشه‌ ای، زیرسازی آن است. فرآیند زیرسازی خود با توجه به ثابت و متحرک بودن نوع پارتیشن متفاوت است و از روش‌های مجزایی برای زیرسازی آن‌ها استفاده می‌شود. به عنوان مثال برای زیرسازی پارتیشن‌های کشویی، باید از پروفیل‌های ریلی و لولایی استفاده شود.

در صورتی که زیرسازی پارتیشن‌های ثابت کاملا متفاوت است و از کانال‌های U شکل در کف زمین و سقف استفاده می‌شود و پنل‌های شیشه ای درون این کانال‌ها به صورت ثابت قرار می‌گیرند.

نصب پنل‌های شیشه ای: بعد از اینکه مراحل زیرسازی با موفقیت سپری شد، حالا نوبت قرارگیری پنل‌های شیشه ای درون پروفیل‌ها است. برای تراز کردن این پنل‌ها از دستگاه دیجیتال ۳ بعدی استفاده می‌شود تا هیچ‌گونه ناترازی نداشته باشد.

انتخاب نوع پنل شیشه ای بستگی به مدل پارتیشن و نیاز کارفرما دارد ولی عموماً از پنل‌های شیشه ای تک جداره، دو جداره، رنگی، طرح دار، سکوریت و لمینت استفاده می‌شود.

استفاده از اتصالات نگهدارنده: اتصالات نگهدارنده از عوامل مهم افزایش مقاومت و ایمنی پارتیشن شیشه ای است، استفاده از تجهیزات و یراق‌آلات نگهدارنده با توجه به نوع پارتیشن و روش اجرای آن متفاوت است.

استفاده از واشر پلاستیکی(پرشرپلیت): گاهی اوقات اتصالات نگهدارنده با پنل شیشه ای تماس دارند که این خود باعث آسیب جدی به شیشه‌های پارتیشن می‌شود، برای جلوگیری از این معضل از واشر پلاستیکی استفاده می‌شود.

به کارگیری پرشرپیلت از تماس مستقیم یراق‌آلات با پنل شیشه ای جلوگیری می‌کند که باعث افزایش طول عمر پارتیشن شیشه ای خواهد شد.

مشاوره و خرید تلفنی

سخن پایانی

امروزه از پارتیشن شیشه ای به عنوان یک سیستم جداکننده برای تفکیک بخش‌های مختلف در دفاتر اداری، منازل مسکونی و… استفاده‌های زیادی می‌شود که این خود از بالا بودن اهمیت این سازه لوکس خبر می‌دهد. تقسیم فضا به بخش‌های کوچکتر با قابلیت حفظ روشنایی، یکی از خصوصیات بارزی است که پارتیشن‌بندی شیشه‌ای برای شما به ارمغان خواهد آورد.

اگر شما نیز علاقه‌مند به استفاده از انواع مدل‌های پارتیشن شیشه ای هستید و هنوز در انتخاب خودتان مردد می‌باشید، تنها کافیست با کارشناسان ما تماس بگیرد تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.