انواع پارتیشن شیشه ‌ای فریم دار

پارتیشن شیشه ‌ای فریم دار دسته بندی‌های گسترده‌ای دارد که هر یک از آن‌ها مورد پسند برخی از مشتریان قرار دارند. هر یک از این تجهیزات از بخش بندی‌های گوناگونی تشکیل شده‌اند که ساختار کلی آن‌ها را تکمیل می‌کند. با ایجاد تنوع در هر یک از این بخش بندی‌ها مدل‌های گوناگون پارتیشن شیشه‌ ای به صورت فریم دار ایجاد می‌شوند.

شما می‌توانید با جا به جایی برخی اجزا در این سازه‌ها و به‌کارگیری قوه خلاقیت خود بهترین سبک‌های تولید و آماده سازی این پنل‌های شیشه‌ ای را انتخاب کنید. برای انتخابی دقیق‌تر در میان این سازه‌ها بد نیست با مدل‌های کاربردی این تجهیزات در محیط ساختمان آشنایی داشته باشید. این مدل‌ها را در ادامه مشاهده می‌کنید:

پارتیشن شیشه ‌ای فریم دار آلومینیومی

یکی از باکیفیت‌ترین دسته بندی‌های پارتیشن شیشه ‌ای فریم دار با استفاده از فریم‌های آلومینیومی ساخته و تجهیز می‌شود. با استفاده از این متریال عمر و دوام قاب بندی پارتیشن شما در طولانی مدت حفظ می‌شود.

این فریم‌های با کیفیت در طولانی مدت استحکام بالایی داشته و مقاومت و کیفیت اولیه خود را حفظ می‌کنند. با استفاده از آن‌ها می‌توانید، محیط‌های مختلف را دیزاین کنید. این پنل‌های شیشه‌ ای در قاب بندی آلومینیومی ظاهر زیباتری خواهند داشت.

جنس این آلیاژ فلزی به گونه‌ای است که در برابر رطوبت آسیب ندیده و زنگ نمی‌زند. به این ترتیب در طولانی مدت می‌توان از آن استفاده کرد. در ساخت و آماده سازی این فریم‌ها از آنودایز رنگی استفاده نمی‌شود. آلومینیوم به کار رفته در این سازه‌ها قابلیت بازیافت دارد و یک آلیاژ دوست دار محیط زیست به شمار می‌رود.

از این رو برای پیشگیری از بین رفتن خواص آن از آنودایز رنگی بر روی آن استفاده نمی‌شود. این تجهیزات را در رنگ‌های سفید و سیاه برای تکمیل ساخت و پارتیشن شیشه ‌ای فریم دار مورد استفاده قرار می‌دهند.

پارتیشن شیشه‌ ای با قاب بندی پروفیل

پارتیشن شیشه ‌ای فریم دار با استفاده از پروفیل‌های آلمانی نیز قاب بندی شده و ظاهر مناسبی پیدا می‌کند. این فریم‌ها بیشتر از هر چیز بر شکل ظاهری و فرم و طراحی این تجهیزات تأثیرگذار خواهند بود.

پروفایل‌های آلمانی یکی از باکیفیت‌ترین دسته بندی‌های ابزار آلات مخصوص قاب بندی این تجهیزات به شمار می روند و کارایی قابل توجهی در ساخت و اجرای این سازه‌ها به همراه دارند. با به‌کارگیری آن‌ها ساختار اولیه پارتیشن شما با کیفیت و استحکام بیشتری همراه می‌شود.

این پروفیل‌ها برای نصب در اطراف پنل‌های شیشه‌ ای پارتیشن شیشه ‌ای فریم دار با پیچ و مهره به هم متصل می‌شوند. این روش اتصال ساختار این سازه‌ها را محکم‌تر می‌کند.

انواع آن‌ها در ابعاد استاندارد تولید شده و مورد استفاده صنایع ساخت و تولید پارتیشن قرار می‌گیرند. البته بسته به سفارشات و نظرات مشتریان گاها می‌توان ابعاد قاب بندی پنل‌های شیشه‌ ای پارتیشن را مشخص کرد. انواع این تجهیزات را با نام پروفیل پیچی نیز در بازارهای ایران می‌شناسند.

هر یک از آن‌ها با رنگ نقره‌ای در صنایع مورد استفاده قرار گرفته و زیبایی قابل توجهی دارند. انواع این پروفیل‌ها قیمت و هزینه بیشتری نسبت به مدل‌های آلومینیومی دارند. به همین سبب برای ساخت پارتیشن شیشه ‌ای فریم دار سازمانی بیشتر کارایی خواهند داشت.

پارتیشن شیشه‌ ای با فریم سری مینسکو

یکی دیگر از انواع دسته بندی‌های پارتیشن شیشه ‌ای فریم دار مدل‌های سری مینسکو هستند که با کیفیت قابل توجهی وارد بازارهای ایران می‌شوند. این فریم‌ها یکی از پرطرفدارترین انواع سازه‌های پارتیشنی به شمار رفته و کیفیت ساخت و اجرای این سازه‌ها را به میزان قابل توجهی ارتقا می‌دهند.

با نصب و استفاده از هر یک از آن‌ها می‌توانید سازه‌های پارتیشن فریم دار را به زیبایی دیزاین کنید. یکی از ویژگی‌های این فریم‌ها سهولت در رنگ آمیزی آن‌ها است که سبب ارائه طرح‌ها و مدل‌های گوناگون از آن‌ها در بازارهای فروش می‌شود. طیف رنگی زیبا و پرکاربرد این تجهیزات برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای ساخت و آماده سازی پارتیشن شیشه ‌ای فریم دار، از فناوری آنودایز استفاده می‌شود که برای دیزاین این سازه‌ها کارایی خواهند داشت. انواع این پروفیل‌ها با ابعاد استاندارد در ساخت پارتیشن به کار می روند. هر یک از آن‌ها برای نگهداری از پنل‌های شیشه‌ ای به کار رفته در پارتیشن مزایای بی‌شماری به همراه دارند. استفاده از آن‌ها از شکستگی پنل‌ها پیشگیری می‌کند.

پارتیشن فریم دار چوبی

یکی از مدل‌های کم طرفدار فریم پارتیشنی، انواع تولید شده با قاب بندی چوبی است که با کارایی گسترده‌ای در این حوزه شناخته می‌شوند. این سازه‌های پارتیشنی با قاب بندی خوش رنگ و لعابی ساخته شده و در ابعاد انتخابی مشتریان تولید می‌شوند. با این وجود مدل‌های چوبی فریم پارتیشن شیشه ‌ای فریم دار چندان طرفدار ندارند و محدودیت‌هایی برای استفاده از آن‌ها وجود دارد.

شما می‌توانید برای افزایش کارایی این تجهیزات از دسته بندی‌های فلزی و آلیاژهای آلومینیومی فریم پارتیشن استفاده کنید. هر یک از مدل‌های یاد شده در بازارهای فروش ایران برای ساخت استانداردترین پارتیشن شیشه ‌ای فریم دار به کار می روند. مشتریان بسته به نوع کاربری این سازه‌ها هر یک از فریم‌های پارتیشنی را برای نصب انتخاب می‌کنند.

عوامل مؤثر بر قیمت پارتیشن شیشه ‌ای فریم دار

در خصوص تعیین قیمت پارتیشن شیشه ‌ای فریم دار نکات و دستورالعمل‌های مختلفی مورد توجه قرار می‌گیرند. مشتریان همواره برای خرید و استفاده از انواع پارتیشن‌های شیشه‌ ای فریم دار با چالش قیمت و هزینه این سازه‌ها رو به رو می‌شوند. از این رو باید با هزینه‌های روز و قیمت‌های مربوط به هر یک از دسته بندی‌های پارتیشن قاب بندی شده آشنایی داشته باشید.

برای تعیین قیمت این سازه‌ها به اجزای به کار رفته در آن‌ها توجه می‌شود. در ساخت و آماده سازی هر یک از این پنل‌های شیشه‌ ای و قاب بندی به کار رفته در آن‌ها فرایند صنعتی به خصوصی انجام شده است که هزینه‌های نهایی کار را تحت تأثیر قرار می دهد.

به همین منظور در این بخش به ارزیابی برخی از مهم‌ترین نکات تأثیر گذار بر قیمت و هزینه پارتیشن شیشه ‌ای فریم دار می‌پردازیم. این موارد را در زیر مشاهده می‌کنید:

طراحی شیشه‌های پارتیشن قاب دار

یکی از مهم‌ترین فاکتورهای تأثیرگذار بر قیمت انواع پارتیشن شیشه ‌ای فریم دار، طراحی پنل‌های شیشه‌ ای به کار رفته در آن‌ها است. شکل و ساختار پنل‌های شیشه‌ ای به کار رفته در این سازه‌ها تا حد قابل توجهی بر قیمت نهایی آن‌ها تأثیرگذار خواهد بود.

پنل‌های شیشه‌ ای به کار رفته در این تجهیزات به روش‌های مختلفی طراحی شده و از انواع رنگ‌ها بر روی آن‌ها استفاده می‌شود.

به این ترتیب اغلب مشتریان برای سفارش این سازه‌ها به رنگ و طراحی مورد نظر خود توجه کرده و بر اساس معماری فضا دیزاین این تجهیزات را مشخص می‌کنند. مدل‌های رنگی و ساده پارتیشن قاب بندی شده بیشتر از سایر دسته بندی‌ها در معرض توجه قرار دارند. با این وجود پارتیشن‌های مات و طرح دار و ساده نیز در این حوزه مورد توجه قرار دارند.

برای ساخت و آماده سازی برخی از مدل‌های پارتیشن شیشه ‌ای فریم دار از فناوری حکاکی استفاده می‌کنند که بر روی اجزای مختلف شیشه‌های پارتیشنی به کار می روند. بسیاری از کمپانی‌های تجاری برای درج نام و نشان تجاری خود از فناوری حکاکی بر روی شیشه‌ها استفاده می‌کنند.

ضخامت شیشه‌های پارتیشن فریم دار

یکی دیگر از فاکتورهای تعیین قیمت پارتیشن شیشه ‌ای فریم دار ضخامت ساختار شیشه‌های این تجهیزات است. در ساخت و آماده سازی هر یک از دسته بندی‌های پارتیشن شیشه‌ ای از مدل‌های تک لایه و دو لایه شیشه استفاده می‌کنند. هر چه تعداد لایه‌های به کار رفته در این سازه‌ها بیشتر باشد، بی شک هزینه‌ها و قیمت‌های نهایی محصولات نیز افزایش می‌یابد.

به همین خاطر در زمان خرید باید حتماً به جداره‌های شیشه‌ ای به کار رفته در این تجهیزات دقت داشته باشید. پارتیشن‌های دو جداره مقاومت و استحکام بیشتری نسبت به مدل‌های تک لایه دارند.

با این وجود در پروژه‌هایی که محدودیت مالی وجود داشته باشد، از این تجهیزات صرفه نظر می‌کنند. برای نصب پارتیشن شیشه ‌ای فریم دار دو جداره نیاز به ضخامت بیشتری از فریم‌های پارتیشنی وجود دارد. از این رو باید حتماً به ابعاد و اندازه گیری‌های مربوط به این سازه‌ها دقت داشته باشید.

با نصب و استفاده از پنل‌های شیشه‌ ای دو جداره در ساخت و آماده سازی انواع پارتیشن شیشه ‌ای فریم دار ساختمان شما در برابر نفوذ صوت و برودت حرارت عایق سازی می‌شود. به این ترتیب دیگر نیازی به استفاده از تجهیزات عایق برای پیشگیری از برودت هوا نخواهید داشت.

سفارش پارتیشن شیشه ‌ای فریم دار

گروه تولیدی شیکو در فرآیند سفارش و اجرای پروژه پارتیشن شیشه ای فریم دار، ابتدا از طریق خدمات مشاوره تلفنی یا حضوری با مشتریان تماس می‌گیرد و نیازها و توقعات آنها را بررسی می‌کند. پس از توافق و واریز وجه، سفارش به ثبت می‌رسد و کارشناسان به محل نصب می‌روند تا شرایط کلی پروژه را بررسی و ابعاد را اندازه‌گیری کنند.

سپس، پروژه بر اساس نقشه و الزامات کارفرما با دقت و کیفیت بالا توسط گروه تولیدی شیکو ساخته می‌شود. در مرحله نهایی، تیم فنی شیکو پارتیشن شیشه ای فریم دار را با رعایت استانداردهای فنی نصب و اجرایی می‌کند و اینگونه، فرآیند اجرای پروژه با موفقیت به اتمام می‌رسد.

نحوه نصب و اجرا پارتیشن شیشه ‌ای فریم دار

پارتیشن شیشه ‌ای فریم دار به سهولت در فضای مورد نظر مخاطبین اجرا می‌شود. برای اجرای هر یک از این سازه‌ها به نوع این تجهیزات توجه می‌شود. پارتیشن‌های شیشه‌ ای در انواع فریم دار و بدون فریم در مدل‌های ثابت و متحرک قابل اجرا خواهند بود. برای اجرای هر یک باید به نحوه حرکت آن‌ها در فضا دقت داشته باشید.

بر این اساس سبک‌های نصب و اجرای این تجهیزات مشخص خواهند شد. انواع مدل‌های پارتیشن ثابت، متحرک ریلی، متحرک کشویی، متحرک لولایی، متحرک آکاردئونی و… در این میان دسته‌بندی‌شده و از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. برای نصب هر یک از این سازه‌ها در فضاهای مختلف از ابزارها و یراق آلات به خصوصی استفاده می‌شود.

پس از انتخاب سبک نصب و استفاده از پارتیشن شیشه ‌ای فریم دار نوبت به انتخاب نوع شیشه‌ها و میزان ضخامت آن‌ها می‌رسد. با انتخاب ابزار آلات مخصوص قاب بندی این سازه‌ها فرایند نصب و اجرای این تجهیزات آغاز می‌شود.

در بخش بعدی برای ساخت استراکچر و قاب بندی نهایی کار اقداماتی انجام شده و کارفرمای پروژه طراحی‌های اولیه را با استفاده از نرم افزارهای تخصصی این حوزه انجام می دهد. در این مرحله هر یک از اجزا و قطعات بر اساس طرح‌های به کار رفته در نقشه اولیه کار در محل نصب خواهند شد.

برای اجرا و ساخت پارتیشن شیشه ‌ای فریم دار از روش‌های نصب و اجرای ویژه‌ای استفاده می‌شود که هر یک از آن‌ها با در نظر گرفتن حفظ استحکام و قابلیت‌های این سازه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برای نصب این تجهیزات پیش از هر چیز باید به هزینه‌های اجرایی کار دقت داشته باشید. هزینه‌های حمل و نقل و انتقال پنل‌های شیشه‌ ای و قاب بندی پروفیلی و آلومینیومی در این زمینه محاسبه می‌شوند.

اعزام نصابان حرفه‌ای به محل و محاسبه دستمزدهای آن‌ها بر قیمت‌های نهایی این سازه‌ها تأثیرگذار خواهد بود. شما می‌توانید با در نظر گرفتن این فاکتورهای کیفی سفارش این سازه‌ها را برای مصارف مختلف ثبت کنید. کارشناسان در سال‌های اخیر برای ساخت و اجرای این سازه‌ها از فناوری‌های جدید و ابزارهای مدرن‌تری استفاده می‌کنند.

مرحله اجرای پارتیشن در محل

پس از تکمیل مراحل ابتدایی کار و تعیین اندازه گیری‌های پروژه مورد نظر نوبت به انتقال وسایل و ابزارآلات مصرفی به محل نصب می‌رسد. در این فرایند استانداردهای حمل و انتقال این سازه‌ها نیز مورد توجه قرار می‌گیرند. به این ترتیب هیچ مشکلی در فرایند انتقال پنل‌های شیشه‌ ای سکوریتی و لمینتی به وجود نمی‌آید.

در این مرحله استادکاران مربوطه با استفاده از مهارت‌های خود پنل‌های شیشه‌ ای را بر روی استراکچر اولیه کار نصب می‌کنند. به این ترتیب سازه شیشه‌ ای مورد نظر با بهترین کیفیت آماده می‌شود.

در صورتی که اندازه گیری‌های اولیه در این سازه‌ها با دقت کافی برآورد شده باشند، بی شک نصب پنل‌های شیشه‌ ای در میان قاب بندی کار با موفقیت انجام می‌گیرد. برای اجرای پارتیشن شیشه ‌ای فریم دار حتماً باید از یراق آلات باکیفیت استفاده شود. در غیر این صورت استحکام سازه نهایی به حد مطلوب نمی‌رسد.

در این فرایند شرایط محیطی برای اجرای پارتیشن شیشه ‌ای فریم دار نیز مورد توجه قرار می‌گیرد. خصوصیات و ویژگی‌های پروژه مورد نظر کیفیت نصب پنل‌ها را بر روی استراکچر اولیه کار تعیین می‌کند.

نتیجه گیری

پارتیشن شیشه ‌ای فریم دار یکی از کاربردی‌ترین تجهیزات دنیای امروز است که برای بهبود تفکیک بندی فضاهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. در محیط‌های فلت و ساده با استفاده از این پنل‌ها یک طراحی زیبا در محیط ساختمان به وجود می‌آورند.

پنل‌های شیشه‌ ای به کار رفته در ساخت و اجرای این تجهیزات استحکام و کیفیت قابل توجهی دارند و در طولانی مدت قابل استفاده خواهند بود.

به این ترتیب مشتریان با هیچ مشکلی در فرایند استفاده از این سازه‌ها رو به رو نمی‌شوند. برای نصب و اجرای انواع پارتیشن شیشه ‌ای فریم دار از شیشه‌ها، فریم‌ها و یراق آلات ویژه‌ای استفاده می‌کنند.

در هر یک از مراحل کار از نظرات کارشناسان پروژه ساختمانی نیز استفاده خواهد شد. این کارشناسان بسته به نیازهای پروژه ابزارهای به خصوصی را برای نصب و اجرا در پارتیشن شیشه ‌ای فریم دار معرفی می‌کنند.