از رایج‌ترین موارد ساخت شیشه خم در طراحی و معماری می‌توان به پنجره‌های منحنی، راه‌پله، تراس و نماهای شیشه‌ای برای ایجاد ظاهری مدرن و پویا اشاره کرد. شایان‌ذکر است که از این محصول می‌توان برای ساخت انواع پارتیشن شیشه‌ای، میز شیشه‌ای، نرده شیشه‌ای و هرآن چه در ذهن خلاق شما وجود دارد نیز بهره برد.

قیمت منحنی در بازار به عوامل گوناگونی وابسته است که کیفیت متریال به‌کاررفته در ساخت از مهم‌ترین عوامل در این زمینه به شمار می‌آید.

کاربرد شیشه منحنی در صنعت ساختمان چه در فضای داخلی و چه خارجی محدودیتی ندارد. از میزهای شیشه ای گرفته، ویترین‌ها، کابینت، هود، پارتیشن و… که همگی مربوط به فضای داخلی هستند. همچنین از نمای ساختمان، سقف شیشه خم، پنجره خم، گنبد با دو طرف انحنا و خمیدگی، بادگیر با شیشه منحنی و… که همگی مربوط به نمای خارجی سازه هستند.

بنابراین طراحان و معماران صنعت ساختمان، به لطف حضور و وجود عنصری به نام شیشه خم، توانایی پیاده‌سازی ایده‌های خود را بطور کامل خواهند داشت. این قابلیت منجر به ایجاد فضایی دلنشین و موردنظر کارفرمایان ساختمان خواهد شد تا در بهینه‌ترین حالت ممکن چه از لحاظ کاربر و چه از لحاظ زیباشناختی، ساختمان خود را مطلوب خواهند دید.

ما در گروه تولیدی شیکو با تجربه ای ارزشمند و حضور نیروهای متخصص و کارآزموده و باتجربه بالا، توانایی اجرای هر نوع پروژه شیشه خمیده از 0 مطلق تا 100 آن را داریم. از مشاوره، ابعادبرداری، طراحی، تولید، نصب و اجرا همگی در این مجموعه قابل انجام خواهد بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید و جهت حضور شما در دفتر ما و یا حضور ما در محل پروژه شما هماهنگی کنید. در ادامه به معرفی بخشی از انواع محصولاتی که با شیشه قوس‌دار امکان تولید دارند خواهیم پرداخت و عوامل موثر در قیمت شیشه منحنی را بررسی می‌کنیم.

شیشه منحنی یکی از محصولات نسبتاً جدید در صنعت معماری و طراحی داخلی است که به دلیل ویژگی‌های زیبایی‌شناختی و عملکردی، موارد استفاده بسیار متعددی دارد. این نوع شیشه توانایی بالایی در خلق طرح‌های شیک و مدرن داشته و نه‌تنها به دلیل جذابیت ظاهری، بلکه به دلیل سازگاری در برآورد کردن نیازهای خاص در صنایع مختلف نیز بسیار پرفروش شده است.

استفاده از شیشه خمیده برای ساخت گنبد شیشه ای، نرده شیشه ای، پارتیشن شیشه ای، شیشه خم نما، بالکن شیشه ای و ده‌ها مورد دیگرِ نمای داخلی و خارجی سازه امکان‌پذیر است.

انواع شیشه خم در حوزه معماری و طراحی داخلی

علاوه بر صنایع گوناگون مانند خودروسازی، هوافضا و انرژی خورشیدی، سفارش شیشه منحنی برای استفاده در پروژه‌های معماری و طراحی داخلی بسیار رایج شده است. درواقع از این نوع شیشه برای ایجاد ساختارهایی خیره‌کننده و خلاقانه در بخش‌های مختلف ساختمان استفاده می‌شود.

شیشه‌های خم به طراحان و معماران این امکان را می‌دهند تا به طیف وسیعی از اهداف عملکردی و زیبایی‌شناختی دست پیدا کنند. برخی از کاربردهای رایج این شیشه‌ها در ادامه آورده شده‌اند:

شیشه خم پنجره

پنجره‌های شیشه‌ای خم اغلب برای ارائه نماهای پانوراما، ایجاد حس باز بودن فضا و ارتباط با محیط اطراف استفاده می‌شوند. از طرفی چنین پنجره‌هایی این پتانسیل را دارند که به‌عنوان نقاط کانونی معماری عمل کرده و جذابیت بصری کم‌نظیری را به ساختمان‌ها اضافه کنند.

پروژه ساختمانی شیشه خم

شیشه خم رنگی

شیشه‌های منحنی در رنگ‌های گوناگونی تولید می‌شوند تا با طراحی و معماری مدنظر شما سازگار باشند. از این شیشه‌های خم زیبا در موارد گوناگونی نظیر پارتیشن شیشه‌ای، میز شیشه‌ای، بالکن شیشه‌ای و ویترین شیشه‌ای استفاده می‌شود که از حق نگذریم، زیبایی مثال‌زدنی را برای طراحی شما به همراه دارد.

شیشه خم ساختمانی

دسته‌ای از شیشه‌های منحنی به‌طور اختصاصی برای استفاده در نما، سقف، دیوارها و دیگر بخش‌های اصلی ساختمان استفاده می‌شوند. این دسته از شیشه‌های منحنی دارای استحکام بالاتری نسبت به مدل‌های معمولی هستند تا در برابر فشار، ضربه و عوامل محیطی مقاوم باشند.

شیشه خم نما

استفاده از پانل‌های شیشه‌ای منحنی در نمای ساختمان‌ها با ارائه ظاهری یکپارچه و پویا، به دوچندان شدن زیبایی معماری مدرن کمک می‌کند. انحنا می‌تواند حس پویایی و نوآوری ایجاد کند تا ساختمان به یک ساختار بصری چشم‌گیر مبدل شود.

شیشه خم سقف

دیگر مورداستفاده شیشه منحنی، ساخت کلاهک، نورگیر، گنبد و به‌طورکلی سقف‌های شیشه‌ای است که باعث ورود نور به فضای داخلی ساختمان می‌شوند. انحنای این شیشه‌ها باعث افزایش جذب و ورود نور آفتاب شده تا محیط‌هایی با نور کافی و جذاب ازلحاظ بصری ایجاد شوند.

نصب شیشه خم برای سقف

شیشه خم راه پله

از دیگر موارد خرید شیشه خم در معماری داخلی می‌توان به ساخت راه‌پله اشاره کرد که جذابیت ظاهری و ظرافت به‌مراتب بیشتری برای ساختمان به همراه دارد. از طرفی راه‌پله شیشه‌ای خم بدون به خطر انداختن شفافیت و زیبایی محیط، ایمنی افراد را به طرز قابل‌قبولی تضمین می‌کند.

سایبان های ورودی

ورودی‌های بزرگ برخی ساختمان‌ها دارای طاق یا سایبان بزرگی هستند که فضایی باشکوه و چشم‌نوازی را برایشان به همراه دارد. طراحی شیشه قوس‌دار برای این فضاها نه‌فقط باعث افزایش زیبایی ظاهری می‌شود، بلکه از عناصر تحت پوشش سایبان نیز به‌خوبی محافظت می‌کند.

شیشه خم پارتیشن

پارتیشن، دیوایدر یا دیوار جداکننده شیشه‌ای خم، برای تعریف فضاها در دفاتری با پلان باز یا برای محیط‌های تجاری استفاده می‌شود. انحنای پارتیشن شیشه‌ای نه‌تنها یک عنصر طراحی مدرن را ارائه می‌دهد، بلکه درعین‌حال احساس شفافیت و صمیمیت را حفظ می‌کند.

شیشه خم ویترینی

تمام فروشگاه‌ها و مغازه‌ها می‌توانند با خرید شیشه منحنی، ویترین‌های بسیار شکیل و جذابی برای محصولاتشان تعبیه کنند. از فروشگاه‌های مواد غذایی گرفته تا فروشگاه‌های پوشاک، جواهرات، نمایشگاه‌های اتومبیل و صدها کسب‌وکار دیگر قادر به استفاده از این امکان منحصربه‌فرد هستند.

شیشه خم سکوریت

سکوریت نوعی شیشه است که تحت فرآیندهای حرارتی تولید می‌شود و مقاومت بسیار بالایی در مقابل شکستگی و حرارت دارد. ساخت درب و پنجره، کابین (اتاقک) دوش، میز مبلمان، نرده‌های شیشه‌ای، پنل‌های خورشیدی و درب فِر، برخی از موارد استفاده شیشه خم سکوریت یا نشکن هستند.

شیشه خم 90 درجه

در معماری و طراحی داخلی با هدف ایجاد زیبایی چشم‌نواز و جلوه مدرن، از شیشه‌های خم با زاویه 90 درجه استفاده می‌شود. خرید شیشه خم 90 درجه برای ساخت میز، ویترین، پنجره‌های کنج، پارتیشن و بسیاری موارد دیگر رایج است.


مشاوره سفارش و خرید از شیکو

شیشه خم دودی

به دلیل ویژگی‌های کاربردی و ظاهر جذاب، شیشه‌های خم با رنگ دودی یک انتخاب رایج در معماری و طراحی داخلی هستند. تجهیزات نورپردازی، بوفه، میز مبلمان، میز غذاخوری، کابین دوش و حتی نمای ساختمان ازجمله موارد استفاده از شیشه‌های خم دودی هستند.

شیشه خم بوفه

بوفه‌ها ازجمله اثاثیه پرکاربرد منزل و محلی برای نمایش ظروف و اجسام دکوری به شمار می‌آیند. با خرید شیشه خم بوفه، علاوه بر بهبود زیبایی منزل یا محیط کار، اجسام داخل بوفه نیز بسیار زیباتر به نظر می‌رسند.

شیشه خم یخچال

همگام با ارتقای فناوری تولید یخچال‌های خانگی، فروشگاهی و صنعتی، ظاهر آن‌ها هم دستخوش تغییرات فراوانی شده که نقش شیشه‌های خم در آن کاملاً محسوس است. امروزه در فروشگاه‌های مواد غذایی شاهد یخچال‌ها و فریزهای بزرگ با شیشه‌های منحنی هستید.

شیشه خم دوجداره

دو لایه شیشه منحنی مقاوم که بین آن‌ها با هوا یا یک گاز مخصوص پُرشده باشد، شیشه‌های خمیده دوجداره را تشکیل می‌دهند. صرفه‌جویی در مصرف انرژی به دلیل کاهش انتقال حرارت و کاهش عبور سروصدا ازجمله دلایل اصلی استفاده از این نوع شیشه در ساخت پنجره‌های ساختمانی هستند.

شیشه خم دکوراسیون

شیشه‌های خم دکوراتیو که برای اهداف زیبایی‌شناختی در دکوراسیون داخلی استفاده می‌شوند، بسیار پرکاربرد هستند. انحنای این شیشه‌ها که ماهیتی هنری و مدرن دارد، مورد استقبال بسیاری از مردم و طراحان داخلی قرارگرفته است.

شیشه خم سندبلاست

شیشه سندبلاست که با نام شیشه مات هم شناخته می‌شود، نوعی شیشه است که با استفاده از ماسه یا سایر مواد ساینده برای ایجاد سطحی مات پردازش می‌شود. این شیشه توسط گروه تولیدی شیکو در مدل خمیده نیز ساخته می‌شود و کاربرد فراوانی برای تزئین فضای داخلی دارد.

انواع شیشه خم

شیشه خم کابینت

شیشه منحنی چه به‌صورت مجزا و چه در ترکیب با چوب، فلز یا دیگر مواد، زیبایی کم‌نظیری برای کابینت‌ها و فضای آشپزخانه به ارمغان می‌آورد. گفتنی است که در زمان خرید شیشه خم کابینت، مواردی از قبیل ضخامت شیشه، درجه انحنا و سایر جزئیات باید توسط یک فرد متخصص تعیین شوند.

شیشه خم لمینت

شیشه‌های لمینت شباهت زیادی به شیشه‌های دوجداره دارند؛ با این تفاوت که لایه میانی در این شیشه‌ها از جنس پلی وینیل بوتیرال (PVB) یا اتینل وینیل استات (EVA) و یا رزین است. امنیت بالا، مقاومت در برابر اشعه ماوراء‌بنفش، کاهش انتقال صدا و سازگاری با انواع طراحی داخلی از ویژگی‌های شیشه‌های خم لمینت هستند.

شیشه خم آسانسور

اگر پروژه ساختمانی شما دارای آسانسورهای شیشه‌ای است، بدون تردید خرید شیشه منحنی گزینه ایده‌آلی برای افزایش زیبایی، مُدِرنیته و امنیت اتاقک آسانسور خواهد بود. یکپارچه‌سازی معماری، بهبود نور طبیعی کابین، ایجاد فضایی لوکس، افزایش ایمنی و برخورداری از نمای پانوراما برخی از مزایای شیشه‌های خمیده آسانسور هستند.

شیشه خم طرح دار

گروه تولیدی شیکو این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده که بتوانند تمام شیشه‌های خم موردنیازشان را با طرح دلخواه سفارش دهند. معمولاً خرید شیشه خمیده طرح دار برای درب ورودی، برخی ویترین‌ها، میز شیشه‌ای، پارتیشن، نورگیر سقف و حتی کابین حمام در معماری مدرن و کلاسیک رایج است.

کابین دوش حمام با شیشه خم

شیشه خم رفلکس

از دیگر انواع شیشه‌های خم موجود در بازار شیشه منحنی رفلکس است که با نام شیشه آینه‌ای هم شناخته می‌شود. سمت بیرونی این شیشه پوششی بازتابنده دارد تا از ورود نور و گرمای زیاد به داخل ساختمان جلوگیری کند. از طرفی این شیشه‌ها کمک می‌کنند تا افراد دید نسبتاً کمی به داخل اتاق یا منزل شما داشته باشند.

شیشه خم ویلا

از شیشه‌های منحنی می‌توان در بخش‌های گوناگون یک ویلا، از نما گرفته تا پنجره، سقف، کف، درب، فضای استخر و حتی راه‌پله استفاده کرد. به دلیل داشتن حس مدرنیته، این روزها اجرا شیشه قوس‌دار برای بسیاری از ویلاها رایج شده و نباید از حق بگذریم که زیبایی معماری و طراحی داخلی را دوچندان می‌کنند.

شیشه خم هود

شیشه منحنی برای هود آشپزخانه یک انتخاب شیک و مدرن است. این شیشه‌ها در ابعاد، رنگ‌ها و مدل‌های متعددی در گروه تولیدی شیکو ساخته می‌شوند تا مسیر شما برای دستیابی به آشپزخانه رویایی‌تان هموارتر شود.

شیشه خم میز ال سی دی

میز تلویزیون یا میز ال سی دی از کاربردی‌ترین اثاثیه منزل است که اگر با شیشه منحنی ساخته شود، جلوه خاصی به محیط اطراف خود می‌دهد. طراحی خم میز ال سی دی به صرفه‌جویی در فضا نیز کمک کرده تا حتی بتوان در آپارتمان‌های کوچک هم از آن استفاده کرد.

شیشه خم لاکوبل

لاکوبل از دیگر انتخاب‌هایی است که گروه تولیدی شیکو برای خرید شیشه منحنی در اختیار شما قرار می‌دهد. درواقع لاکوبل نام یک برند تجاری معروف است که در زمینه تولید شیشه‌های رنگی فعالیت دارد و امروزه به‌جای شیشه‌هایی که یک سمت آن‌ها رنگ‌شده، از این کلمه استفاده می‌شود.

بالکن شیشه خم

گاهی اوقات در معماری مسکونی از شیشه‌های خمیده برای ساخت بالکن‌ها استفاده می‌شود تا منظره‌ای بدون مانع ایجاد شود. انحنای این شیشه‌ها، زیبایی کلی محل سکونت شما را افزایش داده و حسی مدرن و لوکس به ارمغان می‌آورد.

میز شیشه ای خم

یکی دیگر از موارد استفاده شیشه‌های خم، استفاده از آن‌ها برای ساخت انواع میز شیشه‌ای است. از میز وسط مبلمان و میز غذاخوری گرفته تا میزهای پذیرش، کامپیوتر، تحریر و… با شیشه قوس‌دار ساخته می‌شوند. این نوع میزها برای افرادی ایده‌آل هستند که به دنبال ایجاد فضاهای مدرن می‌گردند.استفاده از شیشه خم در تراس و بالکن

شیشه خم ساعت دیواری

یکی از انواع شیشه‌های خم که شاید بارها و بارها دیده باشید، شیشه ساعت دیواری است. ساخت ساعت با این نوع شیشه‌ها چندان جدید نیست و نزدیک به دو دهه است که شاهد تولید آن‌ها هستیم. در بازار می‌توانید سایزها و مدل‌های متنوع ساعت دیواری را که با شیشه‌های خم طراحی و تولیدشده‌اند، پیدا کنید.

شیشه خم حکاکی شده

بسیاری از برندهای تجاری اقدام به حکاکی لوگو یا شعار خود بر روی شیشه‌های منحنی مربوط به درب ورودی، پارتیشن‌ها و… می‌کنند. استفاده از تکنیک سندبلاست برای حکاکی بر روی شیشه‌های منحنی بسیار رایج است و این امکان را می‌دهد که بتوان انواع طرح و نقش موردنظر را روی شیشه حک نمود.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت شیشه خم

هزینه تولید شیشه منحنی به عوامل گوناگونی بستگی دارد و شما با درک صحیح این عوامل می‌توانید هزینه‌های مربوط به پروژه‌های کوچک، متوسط یا بزرگ خود را برآورد و مدیریت کنید.

نوع، ضخامت، میزان پیچیدگی خم و ابعاد برخی از عوامل تأثیرگذار بر قیمت شیشه‌های خم هستند. در اینجا برخی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر هزینه‌ها را با شما به اشتراک گذاشته‌ایم:

  • نوع شیشه خم: جنس یا نوع شیشه منحنی از عوامل تأثیرگذار بر قیمت آن است. شیشه خم سکوریت، لمینت، رفلکس و دوجداره، برخی از انواع شیشه‌های مورداستفاده در این صنعت را تشکیل می‌دهند. به‌طورکلی استفاده از شیشه‌های چند جداره و سکوریت‌شده برای رعایت ملاحظات ایمنی، قیمت نهایی کار را افزایش می‌دهد.
  • ضخامت شیشه: معمولاً قیمت شیشه منحنی ضخیم، گران‌تر از شیشه‌های نازک‌تری است که استحکام کمتری دارند. ضخامت شیشه بر اساس عواملی نظیر الزامات ساختاری، مقررات ایمنی و ترجیحات طراحی تعیین می‌شود. معمولاً هرچه شیشه منحنی بزرگ‌تر باشد، افزایش ضخامت به‌منظور بالا بردن ایمنی و استحکام ضروری‌تر است.
  • پیچیدگی خم یا انحنا: پیچیدگی انحنا نقش مهمی در هزینه لازم برای خرید شیشه قوس‌دار دارد. معمولاً خم‌های ساده مقرون‌به‌صرفه‌تر از خم‌های پیچیده یا مرکب هستند. از طرفی فرآیند تولید شیشه‌های خم پیچیده به تجهیزات تخصصی و نیروی کار مازاد احتیاج دارد که همین موارد نیز باعث بالا رفتن قیمت می‌شوند.

تولیدکننده شیشه خم در ایران

  • اندازه شیشه: اندازه و ابعاد کلی پانل‌های شیشه‌ای خم بر هزینه نهایی تأثیر می‌گذارد. طبیعتاً پانل‌های بزرگ‌تر به متریال بیشتر، فرآیند تولید گسترده‌تر و لجستیک حمل‌ونقل نیاز دارند که این موارد باعث افزایش قیمت می‌شوند. از طرفی نمی‌توان شرایط سخت‌تر اجرا شیشه خم بزرگ را نادیده گرفت، زیرا بر هزینه‌های کلی تأثیر می‌گذارد.
  • تعداد و اندازه سفارش: سفارش مقادیر بیشتر یا اصطلاحاً سفارش عمده، منجر به کاهش قیمت هر واحد شیشه می‌شود. بسیاری از تولیدکنندگان برای افزایش فروش شیشه منحنی به خرده‌فروشان یا به پروژه‌های گوناگون، تخفیف‌های حجمی مختلفی ارائه می‌دهند. در عوض سفارش‌هایی با تعداد کم، اغلب افزایش هزینه‌ها را در پی دارند.
  • فرآیند ساخت: شیوه ساخت شیشه قوس‌دار ازجمله مواردی است که موجب تغییر قیمت نهایی می‌شود. به‌عنوان‌مثال، به‌طورکلی شیشه آنیل‌شده ارزان‌تر از شیشه سکوریت‌شده یا چند جداره است. همچنین فرآیندهای تولید تخصصی مانند خمش گرم یا خمش سرد نیز بر قیمت نهایی محصول تأثیرگذار هستند.
  • حمل و نقل و نصب: جابه‌جایی و نصب شیشه‌های خم، مراحل تخصصی هستند که باید توسط افراد متخصص انجام شوند. طبیعتاً پانل‌های بزرگ‌تر به روش‌های حمل‌ونقل خاصی احتیاج دارند که باعث افزایش هزینه‌های کلی می‌شود. البته این مورد مربوط به پروژه‌های بزرگ است و تأثیر چندانی بر جابه‌جایی یک میز یا چند پنجره کوچک ندارد.


مشاوره و خرید تلفنی

خرید بهترین شیشه خم از گروه تولیدی شیکو

ما در گروه تولیدی شیکو، مفتخر به ارائه شیشه‌های خم با بالاترین کیفیت هستیم. تمام تلاش ما، ارائه محصولاتی است که طراحی چشم‌نوازی دارند و در تولید آن‌ها از بهترین مواد اولیه استفاده شده است.

تیم صنعتگران ماهر ما، تخصص و تجربه را با فناوری‌های پیشرفته ادغام کرده‌اند تا شیشه‌هایی تولید کنند که نه‌تنها کاربردی هستند، بلکه ازلحاظ زیبایی نیز شما را شگفت‌زده می‌کنند.

انواع شیشه خم موجود در گروه تولیدی شیکو با دقت بالا ساخته‌شده‌اند و تحت بررسی‌های کیفی دقیق قرارگرفته‌اند تا با بهره‌مندی از استانداردهای لازم، درخور پروژه‌های شما باشند.

کیفیت بالا تنها مزیت خرید شیشه منحنی از گروه تولیدی شیکو نیست؛ بلکه قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه نیز موجب افزایش محبوبیت این برند در سراسر کشور شده است. ما اهمیت ارائه قیمت‌های رقابتی، بدون به خطر افتادن کیفیت را درک می‌کنیم.

درواقع مجموعه ما با بهینه‌سازی فرآیندهای تولید و بهره‌مندی از مشارکت‌های استراتژیک، محصولاتی درجه‌یک و اقتصادی در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. هدف ما این است که انواع شیشه خم با کیفیت بالا را برای طیف گسترده‌ای از مشتریان مهیا کنیم؛ از مشاغل کوچک گرفته، تا پروژه‌های متوسط و بزرگ!