انواع پارتیشن شیشه ‌ای متحرک

پارتیشن متحرک دسته بندی‌های گوناگونی دارد. هر یک از مدل‌های متنوع این سازه‌ها بسته به نحوه حرکت در فضای مورد نظر در یک طبقه بندی خاص قرار می‌گیرند. شما می‌توانید از هر یک از آن‌ها در محیط‌های مختلف ساختمان استفاده کنید. برای نصب و اجرای پارتیشن در بخش‌های مختلف محیط حتماً از نظرات کارشناسان حرفه‌ای این حوزه استفاده کنید.

با این روش کیفیت استفاده از این تجهیزات به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد. در ادامه برای انتخاب بهتری در میان این سازه‌ها برخی از مهم‌ترین و پرکاربردترین دسته بندی‌های پارتیشن‌های متحرک شیشه‌ ای را معرفی می‌کنیم:

پارتیشن متحرک ریلی

حرکت پنل‌های شیشه‌ ای بر روی ریل ایمنی سازه‌های پارتیشنی را تضمین می‌کند. این نوع پارتیشن یکی از بهترین و زیباترین دیزاین‌های پارتیشن شیشه‌ ای است که در سال‌های اخیر در بسیاری از فضاها نصب شده است. شما می‌توانید از پنل‌های شیشه‌ ای گوناگون برای تولید و آماده سازی این پارتیشن‌ها استفاده کنید.

نصب ریل برای قرارگیری پنل‌های شیشه‌ ای بسته به موقعیت پروژه مورد نظر بر روی زمین یا سقف انجام می‌گیرد. این پنل‌های شیشه‌ ای به سهولت بر روی ریل‌ها جای می‌گیرند و به سادگی جا به جا می‌شوند. به این ترتیب مصرف کننده با هیچ مشکلی در زمینه استفاده از این سازه‌ها رو به رو نخواهد شد.

این پارتیشن‌ها را در دنیای صنعت به نام پارتیشن‌های کشویی نیز می‌شناسند. هر یک از آن‌ها از جایگاه بسیار مهمی در صنایع ساخت و تولید پارتیشن برخوردار هستند. در ساخت و آماده سازی هر یک از آن‌ها از انواع لولاهای چوبی و فلزی استفاده می‌شود که کیفیت ساختار و شکل ظاهری این سازه‌ها را تحت تأثیر قرار می دهد.

هر یک از این سازه‌ها در زمان باز و بسته شدن فضای کمی را اشغال می‌کنند. به همین خاطر نصب آن‌ها در محیط‌های کوچک با فضای کاربری محدود مزایای بی شماری به همراه دارد.

پارتیشن شیشه ‌ای متحرک چرخ‌دار

یکی دیگر از انواع دسته بندی‌های پارتیشن شیشه‌ ای مدل‌های چرخ دار و متحرک این سازه‌ها هستند که با روش‌های منحصر به فرد تولید می‌شوند. البته شکل ظاهری این پنل‌های شیشه‌ ای کمی عجیب به نظر می‌رسد! با این وجود در برخی از پروژه‌ها از این تجهیزات برای جداسازی بخش‌های مختلف استفاده می‌کنند.

در این نوع پارتیشن‌ها هر یک از پنل‌ها به سهولت جا به جا می‌شوند. اما ایستایی آن‌ها با کیفیت پارتیشن‌های متحرک ریلی نیست. شما می‌توانید با هل دادن هر یک از پنل‌ها آن‌ها را در فضا به حرکت درآورید. در زیر این پارتیشن‌ها به جای ریل و چرخ‌های کوچک از چرخ‌های بزرگی استفاده شده که در یک مسیر مشخص حرکت می‌کنند.

پارتیشن شیشه ‌ای متحرک چرخ دار برای فضاهایی که نیاز به تغییر دکوراسیون دائمی دارند بهترین انتخاب خواهد بود. شما می‌توانید این سازه‌ها را به سادگی از محیط خارج کرده و یا محل قرارگیری آن‌ها را در میان اتاق‌های مختلف تغییر دهید. به این ترتیب بهترین بهره وری را از این سازه‌های کاربردی خواهید داشت.

انواع آن‌ها در محیط‌های اداری به میزان قابل توجهی به کار می روند. با تغییر روند فعالیت‌های سازمانی و یا انتقال پروژه ساختار اداره تغییر کرده و هر یک از کارکنان در فضاهای مجزایی ساکن می‌شوند. انواع کافه‌ها و رستوران‌ها نیز دیزاین جذابی با به‌کارگیری این پارتیشن‌های زیبا خواهند داشت.

پارتیشن شیشه ‌ای متحرک لولایی

یکی دیگر از دسته بندی‌های مهم و کاربردی پارتیشن شیشه ‌ای متحرک، مدل‌های لولایی هستند که کاربری فوق‌العاده‌ای در ساختمان‌های امروزی به همراه دارند. هر یک از این پارتیشن‌ها با روش باز شو در محل نصب حرکت می‌کنند. استفاده از آن‌ها برای اتاق سازی در فضاهای مختلف بسیار رایج است.

شما می‌توانید چهار طرف یک محیط را با استفاده از پنل‌های شیشه‌ ای پوشش داده و در یک بخش از آن پارتیشن متحرک لولایی را نصب کنید. باز و بسته شدن پنل‌های شیشه‌ ای به کار رفته در این پارتیشن مشابه با درب‌های معمولی ساختمانی است.

قسمتی از این پارتیشن‌ها به صورت ثابت در محل اجرا می‌شود و تنها یکی از بخش‌های آن متحرک است. پنل متحرک در این سازه‌ها با استفاده از ابزار و یراق آلات مورد نیاز بر روی پنل ثابت قرار می‌گیرد.

استفاده از این پنل‌های پارتیشنی برای نصب در محیط‌های تجاری و پاساژها و فروشگاه‌ها بسیار رایج است و مزایای بی شماری برای دیزاین این فضاها به همراه دارد. شما می‌توانید این مدل پارتیشن شیشه ‌ای متحرک را با نازل‌ترین قیمت‌ها خریداری کرده و در محل مورد نظر نصب کنید.

پارتیشن شیشه ‌ای متحرک تاشو

یکی دیگر از مدل‌های پرطرفدار پارتیشن شیشه ‌ای متحرک، انواع دسته بندی‌های تاشو هستند که با حرکتی روان و کاربردی در فضا نصب می‌شوند. ظاهر خاص و متفاوت این پنل‌های شیشه‌ ای در فضا زیبایی قابل توجهی به وجود می‌آورد.

با به‌کارگیری این سازه‌ها محیط‌های اداری، مسکونی و… به خوبی دیزاین می‌شوند و فضایی کاربردی برای انجام فعالیت‌های مختلف به وجود می‌آورند. حرکت این پنل‌های شیشه‌ ای نیز بر روی ریل در فضا انجام می‌شود. در زیر هر یک از این پنل‌های شیشه‌ ای یک ریل مشابه با پارتیشن‌های ریلی تعبیه می‌شود.

حرکت پنل‌ها بر روی این ریل‌ها به صورت آکاردئونی است که جذابیت قابل توجهی در این تجهیزات به وجود می‌آورد. هر یک از پنل‌های شیشه‌ ای با ظاهری منحصر به فرد در فضاهای مختلف نصب و راه اندازی می‌شوند. دیزاین فضاهای مختلف با استفاده از این سبک پارتیشن به سهولت انجام می‌شود.

شما می‌توانید برای استفاده از ظاهر زیبای این سازه‌ها از طرح‌های مختلف شیشه برای ساخت پارتیشن شیشه ‌ای متحرک تاشو استفاده کنید. پانل‌های شیشه‌ ای در باز و بسته شدن این پارتیشن‌ها در یک طرف جمع می‌شوند.

پارتیشن شیشه ‌ای متحرک چند جداره

پارتیشن شیشه ‌ای متحرک با تعداد لایه‌های شیشه‌ ای بیشتر ایمنی بیشتری در فضاهای مختلف دارد. این سبک از پارتیشن‌های شیشه‌ ای به سهولت در محیط نصب شده و خاصیت عایق گرمایی و صوتی دارند. از این رو از آن‌ها در دیزاین و ساخت فضاهای حساس استفاده می‌شود.

کیفیت این سازه‌های شیشه‌ ای در برابر ضربه نیز بسیار بالا است. هر یک از این سازه‌ها در برابر ضربات مختلف شکنندگی پایینی دارند و ریسک آسیب دیدن آن‌ها بسیار پایین‌تر از سایر مدل‌ها است. این مدل پارتیشن‌های شیشه‌ ای با استفاده از پنل‌های سکوریتی، لمینتی و… تولید می‌شوند که هر یک در صنایع امروزی جایگاه مهمی دارند.

شما می‌توانید این پنل‌های شیشه‌ ای را در ابعاد مختلف و با تعداد لایه‌های مورد نظر خود سفارش دهید. هر یک از این شیشه‌ها ظاهر منحصر به فردی دارند و زیبایی محیط‌های مختلف را چندین برابر می‌کنند.

در سال‌های اخیر ساخت و اجرای پارتیشن‌های شیشه‌ ای چند جداره برای استفاده از خاصیت عایق آن‌ها در محیط‌های اداری بسیار افزایش یافته است. این سازه‌ها خصوصی سازی فضا را به بهترین شکل انجام می‌دهند.

پارتیشن شیشه ‌ای متحرک ساده و طرح دار

یکی دیگر از انواع دسته بندی‌های پارتیشن شیشه‌ ای مدل‌های ساده و طرح دار هستند. اجرای طرح‌های زیبا و هنرمندانه بر روی شیشه‌های پارتیشنی ساختار این سازه‌ها را متمایز می‌کند. در ساخت و آماده سازی انواع پارتیشن‌های شیشه‌ ای از پنل‌های مات به صورت ساده یا طرح دار استفاده می‌شود.

این پنل‌ها از حیث کیفیت و استحکام مشابه با مدل‌های براق و ساده هستند. با این وجود شکل ظاهری آن‌ها برای خصوصی سازی انواع فضاها کارایی دارد. با استفاده از آن‌ها میزان دید از محیط خارج به فضای پارتیشن بندی شده به شدت کاهش می‌یابد. به همین خاطر از این سازه‌ها برای جداسازی فضای حمام استفاده می‌کنند.

در بخش بعدی انواع پارتیشن‌های شیشه‌ ای طرح دار با درج و حکاکی لوگوها و آرم و برندهای تجاری شما تولید می‌شوند. این سبک شیشه‌های پارتیشنی نیز کارایی خاص خود را در عرصه‌های مختلف به همراه دارند.

در کنار این مدل‌های کاربردی انواع سازه‌های شیشه‌ ای با پنل‌های براق و ساده نیز قرار می‌گیرند. استفاده از آن‌ها بدون محدودیت در فضاهای مختلف انجام شده و کارایی بی نظیری در ساختمان‌های امروزی دارند.

عوامل مؤثر در قیمت پارتیشن شیشه ‌ای متحرک

هر یک از انواع پارتیشن شیشه ‌ای متحرک با رنج قیمتی به خصوصی در دسترس مشتریان قرار می‌گیرند. شما می‌توانید از هر یک از این سازه‌ها برای ساخت و آماده سازی انواع اتاق‌های مجزای کارمندان، سرویس‌های بهداشتی ساختمان، تقسیم اتاق خواب، ایجاد فضای کار، ایجاد محیط بازی مجزا برای کودک، ایجاد گلخانه در محیط‌های سرباز و… استفاده کنید.

قیمت هر یک از این سازه‌ها یکی از چالش‌های مهم و اساسی مشتریان در زمان خرید به شمار می‌رود. به همین خاطر در این بخش به برخی از ویژگی‌ها و مشخصه‌های کیفی این محصولات که بر قیمت نهایی آن‌ها تأثیر می‌گذارد می‌پردازیم.

کیفیت شیشه پارتیشن متحرک

اولین گام برای سفارش هر یک از این سازه‌های پارتیشنی انتخاب نوع و مدل پنل‌های شیشه‌ ای به کار رفته در آن‌ها است. متریال اولیه ساخت پارتیشن‌های شیشه‌ ای، انواع شیشه‌های سکوریت و لمینت هستند که با استحکام بالایی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پارتیشن شیشه ‌ای متحرک با استفاده از شیشه‌های باکیفیت تا مدت‌ها دوام خواهد داشت و استحکام اولیه خود را حفظ می‌کند. با این وجود در برخی از ساختمان‌ها برای صرفه جویی در هزینه‌ها از پنل‌های شیشه‌ ای با کیفیت متوسط استفاده می‌کنند.

انواع پنل‌های شیشه‌ ای پارتیشنی به صورت طرح دار و ساده ارائه می‌شوند. برای درج طراحی‌های مختلف، آرم و برندهای تجاری و… بر روی هر یک از این سازه‌ها فرایند به خصوصی انجام می‌شود و از فناوری‌های مدرنی استفاده می‌کنند. هزینه اجرای این طرح‌ها نیز به صورت مجزا بر قیمت اولیه کار محاسبه می‌شود.

در بخش بعدی برای تعیین قیمت پارتیشن شیشه ‌ای متحرک به براقیت سطح شیشه‌ها توجه می‌شود. در صورتی که انتخاب شما سازه‌های براق پارتیشنی باشد، درجه بندی‌های براقیت این شیشه‌ها بسته به کیفیت پنل انتخابی مشخص خواهد شد.

تعداد لایه‌های شیشه‌ ای پارتیشن

پارتیشن شیشه ‌ای متحرک با تعداد لایه‌های شیشه‌ ای متفاوتی تولید و آماده سازی می‌شود. پنل‌های شیشه‌ ای به کار رفته در هر یک از این سازه‌ها به صورت تک لایه، دو جداره، سه جداره و… تولید می‌شوند.

قیمت هر یک از این سازه‌ها تا حد قابل توجهی به تعداد لایه‌های شیشه‌ ای به کار رفته در آن‌ها بستگی دارد. در صورتی که می‌خواهید استحکام پنل‌های شیشه‌ ای در برابر انواع ضربه، تغییرات دمایی در محیط‌های سرباز و… حفظ شود، باید حتماً از پنل‌های شیشه‌ ای دو لایه یا سه جداره استفاده کنید.

در ساخت و آماده سازی شیشه به کار رفته در این سازه‌ها از جدیدترین فناوری‌ها استفاده شده است.

استفاده از گاز در میان لایه‌های شیشه‌ ای پارتیشن شیشه ‌ای متحرک سبب عایق بندی محیط خواهد شد و از برودت دما پیشگیری می‌کند. به همین خاطر به صورت کلی کیفیت و کارایی پنل‌های شیشه‌ ای دو جداره بیشتر بوده و ارزش خرید آن بالاتر خواهد بود.

هزینه خرید پروفیل نصب پارتیشن

برای نصب و اجرای هر یک از این پارتیشن‌ها در فضا از پروفیل‌های فلزی برای قاب بندی کار استفاده می‌کنند. هزینه خرید این تجهیزات نیز هزینه‌های کلی خرید پارتیشن را تحت تأثیر قرار می دهد. نوع قاب بندی پارتیشن‌ها با استفاده از متریال و آلیاژهای آهنی، آلومینیومی، استیل و… مشخص می‌شود که هر یک با رنج قیمتی به خصوصی در دسترس مشتریان قرار می‌گیرند.

سفارش پارتیشن شیشه ‌ای متحرک

گروه تولیدی شیکو در فرآیند سفارش و اجرای پروژه پارتیشن شیشه ای متحرک، ابتدا از طریق خدمات مشاوره تلفنی یا حضوری با مشتریان تماس برقرار می‌کند و نیازها و توقعات آنها را دقیق بررسی می‌نماید. پس از توافق و واریز وجه، سفارش به ثبت می‌رسد و کارشناسان به محل نصب می‌روند تا شرایط کلی پروژه را بررسی و ابعاد را اندازه‌گیری کنند.

سپس، پروژه بر اساس نقشه و الزامات کارفرما با دقت و کیفیت بالا توسط مجموعه شیکو تولید می‌شود. در مرحله نهایی، تیم فنی شیکو پارتیشن شیشه ای متحرک را با رعایت استانداردهای فنی نصب و اجرایی می‌کند، و اینگونه، فرآیند به اجرای موفق پروژه ختم می‌شود.

نصب و اجرا پارتیشن شیشه ‌ای متحرک

برای نصب و اجرای پارتیشن شیشه ‌ای متحرک چند مرحله انجام می‌گیرد. در صورتی که سفارش نصب و راه اندازی این پنل‌های شیشه‌ ای را به شرکت‌های معتبر بسپارید این مراحل زیر نظر بهترین کارشناسان فنی انجام می‌گیرند. در این زمینه مرحله بازدید از پروژه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

در این مرحله کارشناسان تیم اجرایی از فضای مورد نظر به خوبی بازدید کرده و پروژه را از هر نظر بررسی می‌کنند. بر این اساس جنس پنل‌های شیشه‌ ای، پروفیل‌های به کار رفته در آن، نقشه نصب و متراژ کلی پارتیشن مشخص خواهد شد.

در بخش بعدی از برنامه‌ها و نرم افزارهای مخصوص برای طراحی نقشه اولیه نصب و اجرای پارتیشن شیشه ‌ای متحرک استفاده می‌کنند. به این ترتیب طرح ریزی ابتدایی این سازه‌ها نیز با دقت بالا انجام می‌گیرد.

در بخش بعدی یراق آلات و متریال اولیه برای نصب نیز گزینش می‌شوند. در هر یک از این مراحل به بودجه مورد نظر مشتری برای نصب سازه‌های مورد نظر توجه می‌کنند.
در مرحله بعدی با توجه به متراژ تعیین شده شیشه‌های مورد استفاده در ساخت پارتیشن شیشه ‌ای متحرک برش می‌خورند و به محل نصب ارسال خواهند شد. در این بخش باید شیشه‌ها بر روی استراکچر اولیه و قاب بندی تعیین شده قرار بگیرند.

نتیجه گیری

در این قسمت در خصوص فرایند اجرا و نصب پارتیشن شیشه ‌ای متحرک به همراه معرفی مدل‌های متنوع این سازه‌ها اطلاعاتی را بررسی کردیم. هر یک از دسته بندی‌های این تجهیزات در سر تا سر کشور ما مورد استفاده قرار می‌گیرند و طرفداران بی شماری در میان مردم دارند.

شما می‌توانید از هر یک از این تجهیزات برای ساختمان‌های مختلف استفاده کرده و محیط‌های ساده را به فضاهایی زیبا و کاربردی تبدیل کنید.

پارتیشن شیشه ‌ای متحرک رنگ‌ها و طرح‌های متنوعی دارد که هر یک با زیبایی قابل توجهی تولید و عرضه می‌شوند. برای ساخت پارتیشن‌های ساختمانی حتماً از نظرات و راهنمایی‌های کارشناسان فنی مربوطه کمک بگیرید.

به این ترتیب در این زمینه انتخاب موفقیت‌آمیزتری انجام خواهید داد. شما می‌توانید در فرایند نصب و اجرای کار با انتخاب بهترین یراق آلات کیفیت و استحکام سازه پارتیشنی مورد نظر را تا سال‌های سال افزایش دهید.