انواع سقف متحرک شیشه ای

سقف متحرک شیشه ای یک سازه جذاب و کاربردی است که با استفاده از انواع مدل‌های متریال شیشه‌ ای و پروفیل‌های فلزی تولید می‌شود. در ساخت و آماده سازی هر یک از این سازه‌های سقفی از روش‌های منحصربه‌فردی استفاده می‌کنند. به این ترتیب شکل ظاهری انواع مدل‌های سقف شیشه ای باهم متفاوت خواهد بود. سقف های متحرک شیشه ای هم با شیشه صاف و هم با شیشه خم امکان تولید را دارند. در ادامه برخی از پرطرفدارترین دسته بندی‌های این سقف‌های متحرک شیشه‌ ای را مشاهده می‌کنید:

سقف شیشه‌ ای مدل باز شونده لولایی

در بخش اول سقف‌های متحرک بازشونده مورد توجه قرار می‌گیرند که یکی از مدرن‌ترین سازه‌های متحرک سقفی در میان متریال شیشه‌ ای محسوب می‌شوند. کیفیت بالا و زیبایی ساخت این سازه‌ها یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این محصولات کاربردی به شمار می‌رود.

امنیت بالای این سازه‌ها نیز یکی از ویژگی‌های کیفی آن‌ها است که از ورود عوامل ناخواسته به داخل ساختمان پیشگیری خواهد کرد. در ساخت و آماده سازی هر یک از این پنل‌های شیشه‌ ای از شیشه‌های سکوریت و لمینتی، پنل‌های دو جداره و سه جداره استفاده می‌شود که هرکدام مقاومت بالایی در برابر آسیب‌پذیری ارائه می‌دهند.

مقاومت فشاری پنل‌های شیشه‌ ای به کار رفته در سقف متحرک شیشه ای نیز یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این محصولات به شمار می‌رود. این متریال در برابر ضربه، عوامل جوی و… استحکام اولیه خود را حفظ می‌کنند و به سادگی خراب نمی‌شوند.

سقف شیشه‌ ای جمع شونده ریلی

یکی دیگر از دسته بندی‌های پرطرفدار سقف متحرک شیشه ای مدل‌های جمع شونده یا همان ریلی هستند که در بسیاری از ساختمان‌های امروزی مورد استفاده قرار می‌گیرند. امکان حرکت افقی و جمع شوندگی در یک یا هر دو طرف سقف، موجب بهینه بودن عملکرد آنها شده است. از طرفی این مدل‌ها قابلیت کنترل از راه دور، سنسورهای باران و سایر موارد هوشمند را دارا هستند.

سقف شیشه‌ ای با قابلیت بازشوندگی دستی

گذشته از فناوری‌های مدرنی که در ساخت سقف‌های شیشه‌ ای متحرک به کار می‌رود، روش‌های دستی و سنتی نیز همواره در این حوزه مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگرچه سرعت عمل باز و بسته شدن پنل‌ها در این مدل سقف متحرک شیشه ای بالا نیست، اما در برخی از ساختمان‌ها از این نمونه‌ها استفاده می‌شود.

قیمت مناسب‌تر نصب و اجرای سقف شیشه ای بازشوی دستی، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این مدل به شمار می‌رود. به همین خاطر در بسیاری از پروژه‌های ساختمانی از آن‌ها استفاده می‌شود.

عوامل مؤثر در تعیین قیمت سقف متحرک شیشه ای

سقف متحرک شیشه ای با هزینه‌های متفاوتی ارائه می‌شود. ایجاد یک نمای شیشه ای در سقف اتاق شاید هزینه بالایی داشته باشد اما لذت و تجربه استفاده از سقفی شفاف، توجیه کاملاً منطقی خواهد داشت. هر یک از آن‌ها کارایی خاص خود را دارند و بر این اساس با قیمت‌های متفاوتی در دسترس مشتریان قرار می‌گیرند. برآورد دقیق این هزینه‌ها به شما کمک می‌کند که انتخاب هوشمندانه‌ای در میان این نوع از متریال شیشه ای داشته باشید.

بسیاری از کارشناسان با درنظر گرفتن این فاکتورها قیمت‌های نهایی پروژه اجرای سقف متحرک شیشه ای را اعلام می‌کنند. برخی از مهم‌ترین فاکتورهای تأثیرگذار بر قیمت این محصولات را در زیر مشاهده می‌کنید:

متراژ استفاده شده

یکی از مهم‌ترین مواردی که در برآورد هزینه‌های مربوط به اجرا و ساخت سقف متحرک شیشه ای بررسی می‌شود، متراژ و مساحت است. متراژ هر یک از ساختمان‌ها برای نصب این سقف‌های شیشه‌ ای از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و هزینه‌های کار را تحت تأثیر قرار می دهد.

در هر یک از محیط‌های ساختمانی در فضاهای به خصوصی از سقف شیشه‌ ای استفاده می‌شود که هزینه کار را تحت تأثیر قرار می‌دهند. متراژ کار تعیین کننده میزان متریال مورد استفاده خواهد بود و این مسئله به صورت مستقیم بر هزینه‌های نهایی تأثیر می‌گذارد.

جنس شیشه به کار رفته در سقف

در ساخت و آماده سازی هر یک از سبک‌های سقف متحرک شیشه ای و مدل‌های متنوع آن از نوع بخصوصی از شیشه استفاده می‌شود که کیفیت نهایی سازه موردنظر را تعیین می‌کنند. در این زمینه از شیشه‌های سکوریت و لمینت شده استفاده می‌کنند.

این شیشه‌ها در مدل‌های دو جداره و سه جداره انتخاب شده و برای ساخت یک سقف مستحکم به‌کار می‌روند. فناوری‌های ساخت و تولید هریک از این شیشه‌ها باهم متفاوت هستند و بر این اساس هزینه نهایی تولید هریک نیز متفاوت خواهد بود. به علاوه ارزش‌گذاری هریک از این شیشه‌ها براساس میزان استحکام و مقاومت هریک انجام می‌گیرد.

موقعیت جغرافیایی نصب سقف شیشه‌ ای

برای نصب سقف متحرک شیشه ای موقعیت جغرافیایی و محل نصب این سازه‌ها نیز بررسی می‌شود. در هر مکانی شرایط نصب این سازه‌ها متفاوت خواهد بود و هزینه‌های نهایی براساس میزان سختی کار و شرایط جوی مشخص خواهد شد.

نوع طراحی شیشه سقف

برای اجرای سقف متحرک شیشه ای نوع شیشه به کار رفته در این سازه‌ها نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. شیشه این سقف‌ها با در نظر گرفتن طراحی و اشکال به کار رفته در هر یک انتخاب می‌شود. شما می‌توانید بسته به دیزاین فضا و نظرات مهندسین معماری پروژه خود هر یک از شیشه‌های مات و براق را انتخاب کرده و در محل مورد نظر نصب کنید.

شیشه‌های رنگی و شفاف هریک با قیمت‌های مختص خود در دسترس مشتریان قرار می‌گیرند. قیمت هریک از آن‌ها به برند سازنده شیشه، ضخامت و میزان شفافیت نیز مربوط می‌شود.

جنس اتصالات شیشه‌های سقف

برای انتخاب هریک از دسته‌بندی‌های سقف متحرک شیشه ای باید به جنس اتصالات به‌کار رفته نیز دقت داشته باشید. در ساخت و آماده‌سازی هریک از این پنل‌ها از پروفیل‌های فلزی و آلومینیومی در ترکیب باهم استفاده می‌شود که قیمت نهایی کار را تعیین می‌کنند.

هریک از این پنل‌ها در ابعاد و اندازه‌های مختلف بسته به سفارش مشتریان انتخاب شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند. قیمت نهایی کار براساس هزینه یراق‌آلات و اتصالات به‌کار رفته در این پنل‌های شیشه‌ ای تعیین می‌شود. جنس اتصالات نگهدارنده در بخش‌های مختلف این سازه‌ها نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و تعیین‌کننده هزینه‌های نهایی خواهد بود.

فناوری متحرک سقف شیشه‌ ای

یک مسئله دیگر در خصوص سفارش انواع سقف‌های شیشه‌ ای، فناوری متحرک به‌کار رفته در هر یک از آن‌ها است. هر یک از این سازه‌های سقفی به صورت دستی و اتوماتیک مورد استفاده قرار می‌گیرند. به همین خاطر هزینه اجرای آن‌ها باهم متفاوت خواهد بود.

به صورت کلی سقف متحرک شیشه ای با فناوری‌های اتوماتیک و سنسورهای تشخیصی پیشرفته گران‌قیمت‌تر از مدل‌های دستی است. هزینه‌های مربوط به اجرای هریک از این سازه‌ها نیز باهم متفاوت هستند. به همین خاطر در زمان سفارش کار حتماً به این موارد نیز دقت داشته باشید.

دستمزد مجریان سقف شیشه‌ ای

درخصوص اجرای سقف‌های شیشه‌ ای متحرک، مجریان کار و دستمزدهای مربوط به آن‌ها نیز مورد توجه قرار می‌گیرد. هریک از شرکت‌های نصب و اجرای سقف‌های شیشه‌ ای هزینه‌های به خصوصی برای ارائه خدمات تعیین می‌کنند و دلیل این تفاوت در توانایی اجرای پروژه، سابقه شرکت و مهارت تیم فنی تعیین می‌گردد.

نحوه سفارش سقف متحرک شیشه ای

با توجه به دانش کاملی که از سقف متحرک شیشه ای و انواع آن به دست آوردیم، احتمالاً تمایل دارید بدانید چگونه می‌توانید آن را از مجموعه شیکو سفارش دهید و چگونه مراحل ثبت سفارش انجام می‌شود. به منظور راحتی در فرآیند ثبت سفارش، ما گزینه‌های مختلفی را برای شما فراهم کرده‌ایم.

تماس تلفنی: شما می‌توانید با تماس به شماره تلفن ما، با کارشناسان ما در ارتباط باشید. در این تماس، می‌توانید ابعاد دقیق نیاز خود را بیان کنید و تمامی سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید. در این مکالمه، اطلاعات بیشتری از جمله قیمت و شرایط اجرای پروژه نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

ارسال اطلاعات آنلاین: ابعاد و نقشه‌های پروژه خود را به صورت آنلاین به ما ارسال کنید. این اطلاعات به ما کمک می‌کند تا پیشنهاد قیمت دقیق‌تری ارائه دهیم. تیم ما در اسرع وقت به درخواست شما پاسخ خواهد داد.

ملاقات حضوری: اگر تمایل به مشاوره حضوری دارید، می‌توانید به دفتر ما مراجعه کنید. کارشناسان ما آماده‌اند تا در مورد جزئیات پروژه به شما مشاوره دهند و به سوالات شما پاسخ دهند.

به این ترتیب، برای شروع فرآیند ثبت سفارش، می‌توانید یکی از گزینه‌های فوق را انتخاب کرده و با تیم ما تماس بگیرید. ما تضمین می‌کنیم که یک تجربه  آسان و راحت و خدمات با کیفیت به شما ارائه خواهد شد.

نصب و اجرا سقف متحرک شیشه ای

سقف متحرک شیشه ای به سهولت در محل مورد نظر اجرا می‌شود. در صورتی که از کارشناسان حرفه‌ای برای اجرای این سقف‌ها کمک بخواهید، ایمنی و استحکام سازه مورد نظر پس از نصب نیز تضمین خواهد شد. در ادامه به معرفی مراحل مهم نصب و اجرای سقف شیشه ای متحرک می‌پردازیم:

تأمین اجزای اصلی سازه

در بخش اول برای اجرای سقف متحرک شیشه ای متریال اصلی یعنی شیشه طی فرایند دما و فشار، سکوریت و لمینت می‌شود. موتورهای توبولار آماده سازی شده و از برندهای معتبر خریداری خواهند شد. یراق‌آلات مورد استفاده نیز در این مرحله با بالاترین کیفیت ممکن و از نوع وارداتی در جریان نصی پروژه قرار می‌گیرند.

مراحل اسکلت بندی سقف شیشه‌ ای متحرک

سقف متحرک شیشه ای در مرحله اسکلت بندی بر اساس نقشه‌های اولیه راه اندازی می‌شود. در این بخش محل قرارگیری هر یک از اجزای پروژه مشخص شده و بر این اساس اسکلت اولیه آماده سازی می‌شود. در بخش‌های بعدی انواع شیشه‌های انتخاب شده نیز در محل مورد نظر جای می‌گیرند. پروفیل‌ها و قاب بندی‌ها و نیز یراق مربوطه نیز به شیشه‌ها متصل می‌شوند.

در نهایت پس از تست و برررسی صحت عملکرد، پروژه تحویل کارفرما خواهد شد.

نتیجه گیری

سقف متحرک شیشه ای یکی از بروزترین ایده‌های معماری به شمار می‌رود که در دنیای امروز مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر یک از این تجهیزات با روش‌های مختلفی در فضای موردنظر نصب و راه اندازی می‌شوند. طرح‌ها و مدل‌های متنوع این سازه‌ها بسته به نظر و درخواست کارفرما متفاوت خواهند بود.

شما می‌توانید هر مدل از دسته بندی‌های سقف متحرک شیشه ای را برای افزایش نورگیری محیط، زیباسازی فضا، عبور و مرور بهتر هوا در محیط و… انتخاب کرده و در محل مورد نظر نصب کنید.

اجرای این پروژه‌ها را به شرکت‌های معتبر و کارآزموده بسپارید. در این صورت استحکام کار به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد. در سال‌های اخیر این سازه‌های ساختمانی بیشتر از همیشه مورد توجه قرار گرفته‌اند.