نرده شیشه ای سکوریت یکی دیگر از انواع نرده‌های شیشه‌ای است با این تفاوت که سیستمی جدا مانند نرده شیشه ای اسپیگات، فیکس پوینت، اکسپوز، نرده شیشه‌ای دفنی و… محسوب نمی‌شود بلکه ساختار شیشه عامل تفاوت در آن است.
همانطور که می‌دانیم نرده‌ها با دو نوع شیشه سکوریت و شیشه لمینت تولید و نصب می‌شوند. نوع لمینت به دلیل ساختار دولایه بودن که بین آنها از طلق pvb استفاده می‌شود، مقاوم‌ترین نوع نرده را ارائه می‌دهند.

خصوصیات نرده شیشه ای سکوریت

نرده شیشه ای سکوریت یک لایه شیشه به ضخامت 10 یا 12 میلیمتر است که با حرارت دادن در شرایط خاصی به میزان مقاومت مطلوب در برابر فشار و ضربه می‌رسد. البته ضخامت 10 یا 12 میلیمتر نوع متداول آن است اما می‌توان نرده شیشه ای سکوریت را با ضخامت‌های بیشتر و یا حتی کمتر از این مقدار نیز تولید کرد.

نرده توکار دفنی با شیشه سکوریت

طبیعی است کم شدن ضخامت نرده شیشه ای سکوریت موجب کمتر شدن توان آن در برابر فشار و ضربه و زیاد شدن ضخامت آن با بالا رفتن توان در برابر ضربه و فشار همراه خواهد بود. نرده شیشه ای سکوریت در برابر ضربه و فشار مقاومت بهتری تا 5 برابر نسبت به شیشه خام دارد اما در صورت وارد شدن فشار یا ضربه بیش از حد، تحمل ساختارش از بین رفته و می‌شکند.

سکوریت به معنای امنیت است و این نرده شیشه ای سکوریت نیز به دلیل ایجاد امنیت بیشتر در ساختار شیشه تولید شده‌اند. شکستن نرده شیشه ای سکوریت به صورت قطعات بسیار ریزی خواهد بود تا از صدمات احتمالی جلوگیری نموده و میزان آسیب را به 0 برساند. این ویژگی مهم‌ترین خصوصیت نرده شیشه ای سکوریت است.

عمده تفاوت نرده شیشه ای سکوریت و لمینت در همین موضوع است که شیشه سکوریت در صورت شکست، ساختار آن فرو می‌ریزد و اصطلاحاً پودر می‌شود. اما شیشه لمینت در صورت شکستن در جای خود باقی می‌ماند و ساختار خود را از دست نمی‌دهد و فرو نمی‌ریزد.

کاربرد نرده شیشه ای سکوریت بیشتر در مواقعی است که گذر و تردد انسان‌ها در اطراف نرده حداقلی باشد یا تقریباً جنبه نمایشی و زیبایی مدنظر کارفرما باشد زیرا برای فضاهای پرتردد و شلوغ باید از نرده شیشه ای که ساختار شیشه آن لمینت باشد استفاده کرد در غیر این صورت استانداردهای ایمنی از سازمان آتش‌نشانی اخذ نخواهد شد.

نرده‌ شیشه ای بالکن، نرده شیشه‌ای دور استخر، نرده شیشه‌ای روف گاردن، نرده شیشه ای راه پله از مواردی هستند که شاید نتوان از نرده شیشه ای سکوریت برای آن‌ها استفاده کرد زیرا تردد و عبور و مرور زیادی دارند که باید امنیت در اولویت قرار گیرد.

البته در بعضی از پروژه‌های شخصی و غیر عمومی بنا به صلاح‌دید کارفرما و تعهد کتبی ایشان می‌توان از نرده شیشه ای سکوریت برای فضای راه پله و یا بالکن و تراس هم استفاده نمود.

نمونه کار نرده شیشه ای سکوریت

عوامل موثر در قیمت تمام شده نرده شیشه ای سکوریت

عواملی چون جنس شیشه، نوع شکل هندسی (خم یا صاف) و ابعاد آن، نوع سیستم نصب، جنس و تعداد یراق‌آلات مصرفی در قیمت تمام شده نرده شیشه ای تاثیرگذار هستند که در ادامه آن‌ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

جنس و مدل پنل‌های شیشه ای

جنس شیشه یکی از عوامل مهم در تعیین کیفیت و کارایی نرده شیشه ای سکوریت است. شیشه ها از لحاظ شفافیت به فلوت، سوپرکلیر و کریستال تقسیم می‌شوند. نوع کریستال گران‌ترین و فلوت ارزان‌ترین آن‌هاست. شیشه‌های مات و رنگی نیز در ساختار نرده شیشه ای سکوریت استفاده می‌شوند که نوع رنگی آن‌ها شامل برنزی، دودی، مشکی و… هستند.

ابعاد و اندازه و متراژ کلی شیشه‌ها

نرده شیشه ای سکوریت در ابعاد مختلفی امکان نصب دارد. البته باید توجه کرد که ارتفاع این نرده‌های شیشه ای باید عددی بین 100 تا 120 سانتی‌متر (طبق ضوابط آتش‌نشانی) باشد. طبیعتاً نرده‌های شیشه‌ای با متراژ بالا هزینه تمام شده بالاتری را دربرخواهند داشت.

نوع سیستم نصب نرده شیشه ای سکوریت

نوع سیستم نصب نرده شیشه ای سکوریت قیمت پروژه نرده شیشه ای را تغییر خواهد داد. چنانچه سیستم نصب و اجرا نرده شیشه ای فیکس پوینت یا اسپیگات و دفنی باشد و یا از نرده شیشه ای اکسپوز استفاده شود هرکدام قیمت مختص خود را خواهند داشت. در این بین، روش دفنی با توجه به نیاز به ایجاد حفره و شرایط خاص آن، گران‌تر از سایر روش‌ها می‌باشد.

تعداد و میزان سفارش

مکان نصب و موقعیتی که نرده باید در آن حفاظ ایجاد کند، در قیمت پروژه تاثیرگذار است. به‌عنوان مثال تولید و نصب نرده شیشه ای راه‌پله مارپیچ به شکل ذوزنقه در طبقه 5 یک ساختمان تجاری، گران‌تر از نصب نرده صاف مستطیلی استخر است. نکته مهم این است که محل نصب نرده باید توسط کارشناس فنی تیم تولید کننده نرده شیشه ای مورد بررسی و بازدید دقیق قرار گیرد.

قیمت تولید و نصب نرده شیشه ای سکوریت

 

قیمت‌های حدودی نرده شیشه ای سکوریت به ازای یک مترمربع:

نوع سیستم نصبجنس و ضخامت شیشهقیمت (تومان)
نرده شیشه ای اکسپوزشیشه سکوریت 10 میل2/800/000
نرده شیشه ای اکسپوزشیشه سکوریت 12 میل3/000/000
نرده شیشه ای اکسپوزشیشه سکوریت 16 میل3/400/000
نرده شیشه ای دفنیشیشه سکوریت 10 میل2/950/000
نرده شیشه ای دفنیشیشه سکوریت 12 میل3/100/000
نرده شیشه ای دفنیشیشه سکوریت 16 میل3/550/000
نرده شیشه ای اسپیگاتشیشه سکوریت 10 میل2/600/000
نرده شیشه ای اسپیگاتشیشه سکوریت 12 میل2/850/000
نرده شیشه ای اسپیگاتشیشه سکوریت 16 میل3/200/000
نرده شیشه ای فیکس پوینتشیشه سکوریت 10 میل3/000/000
نرده شیشه ای فیکس پوینتشیشه سکوریت 12 میل3/300/000
نرده شیشه ای فیکس پوینتشیشه سکوریت 16 میل3/750/000

مراحل نصب نرده شیشه ای سکوریت

نصب نرده شیشه ای یک فرآیند حساس و حرفه‌ای است که نیازمند تخصص، تجربه و دقت بالاست. در ادامه به چند مرحله کلیدی در نصب نرده شیشه ای سکوریت اشاره می‌شود:

آماده‌سازی محل: محل نصب نرده شیشه ای سکوریت باید آماده شود. این کار شامل تمیزکاری سطوح نصب، حذف هرگونه موانع یا لوازم اضافی و اجرای زیرسازی مناسب برای تثبیت و قرارگیری پایه‌های نگهدارنده نرده شیشه ای سکوریت است.

نصب پایه‌های نگهدارنده: هر روش نصب شرایط خاص خود را دارد. در هرکدام از این سیستم‌ها، باید پایه‌های نگهدارنده چه بصورت روکار باشند و یا توکار، مطابق با فواصل و اندازه‌های استاندارد در جای خود محکم شوند.

قرار دادن شیشه‌ها: شیشه‌های سکوریت باید با دقت بر روی پایه‌ها قرار گیرند. ترازبندی لبه‌ها و سطوح افقی و عمودی شیشه‌ها و تنظیم فواصل استاندارد نسبت به هم، نکته‌ای است که در استحکام و زیبایی اثر مستقیم خواهد داشت.

نصب قطعات مکمل: نصب درپوش نگهدارنده‌، پروفیل‌های هندریل و موارد مستحکم‌کننده سیستم نرده شیشه ای، در این مرحله انجام خواهد گرفت.

تست، بررسی و تحویل: در انتهای کار نصب، پس از بررسی کامل صحت نصب نرده و تست عملکردی آن و اطمینان از استحکام سازه، پروژه تحویل کافرما خواهد شد.

سفارش نرده شیشه ای با سیستم فیکس پوینت

نحوه سفارش نرده شیشه ای سکوریت

برای سفارش نرده شیشه ای سکوریت کافی‌ست در هر کجای کشور که باشید با ما تماس بگیرید. ما همه روز هفته آماده پاسخگویی به شما خواهیم بود تا ابهامات و سوالات شما را رفع کرده و در پروژه نرده شیشه‌ای شما را به درستی راهنمایی کنیم. ضمناً از شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 الی 17 در دفتر شرکت پذیرای شما خواهیم بود.

جمع بندی و نتیجه گیری

نرده شیشه ای سکوریت با توجه به ساختار شیشه سکوریت که اصلی‌ترین اجزای آن محسوب می‌شود، گزینه دوم در نرده‌های شیشه ای به شمار می‌رود. به دلیل ملاحظات ایمنی و استانداردهای لازم، همواره پیشنهاد می‌کنیم از شیشه های لیمنت شده دو و سه لایه در نرده شیشه ای استفاده کنید.

اگر مسیر محدوده نرده پرتردد نیست و یا حتی نرده بیشتر با هدف ایجاد زیبایی بصری نصب می‌شود، نرده شیشه ای سکوریت می‌تواند یک انتخاب بسیار هوشمندانه و درست قلمداد گردد. اما در مواقعی که نرده شیشه ای برای پاساژها، فروشگاه‌های بزرگ و محیط‌هایی که آمد و شد زیادی دارند نصب می‌شود، نرده شیشه ای سکوریت انتخابی پرخطر و ریسکی خواهد بود.

سکوریت هراندازه که ایمن باشد، ایراد آن در شکننده بودن و فروریختن آن پس از شکستن است. این نکته عاملی است که باید در سفارش و خرید نرده شیشه ای سکوریت مدنظر قرار دهید. درهرصورت ما آمادگی تولید نرده شیشه ای حتی سکوریت را داریم و می‌توانیم با سیستم‌های مختلفی آن را نصب و اجرایی نمائیم.