هر آنچه که باید درمورد شیشه رومیزی بدانید

هر آنچه که باید درمورد شیشه رومیزی بدانید

تمیز کردن مداوم میز یکی از معضلاتی است که اغلب افراد با آن مواجه می‌شوند و این کار در برخی مواقع، مدت زمان زیادی را از آنها می‌گیرد. با توجه به اینکه وسایل زیادی بر روی سطح خارجی میز قرار می‌گیرد و از آن استفاده‌های زیادی می‌شود، این قسمت آلودگی زیادی را جذب خود می‌کند که برای شما خوشایند نیست. شیشه رومیزی سبکی مدرن از المان‌های دکوراتیو است که شما را از شر نظافت‌های پی‌ در پی میز، خلاص می‌کند.

شیشه رومیزی چیست؟

شیشه رومیزی یک محافظ زیبا و شیک است که از آن برای پوشش و تزیین روی میز استفاده می‌شود. با تهیه این محصول، ظاهری مدرن در میز ایجاد می‌شود و یک نمای فوق‌العاده در چیدمان داخلی منزل و محل کار شما ایجاد می‌کند. شیشه میز، هماهنگی متقارن در میان اجزای خانه به وجود می‌آورد و با توجه به ظرافت خاصی که دارد، یک محیط دلباز و با نشاط را فراهم می‌سازد.

نحوه‌ی تولید شیشه رومیزی

امروزه تولید شیشه‌های رومیزی به نسبت گذشته با تغییرات چشمگیری همراه بوده است و از وسایل و تکنیک‌های جدیدی برای ساخت آن استفاده می‌شود. روش تولید شیشه رومیزی به این شکل است که ابتدا خمیر شیشه با استفاده از متریال‌های با کیفیت آماده می‌شود، در مرحله بعد این خمیر در داخل کور‌ه‌های مخصوصی قرار می‌گیرد تا با استفاده از گرما، به صفحه‌ای یک دست و شفاف تبدیل شود. برای برش و تولید الگوهای مختلف نیز از دستگاهای CNC و MASTER استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که این پروسه باید با در نظر گرفتن تمامی استانداردهای لازم انجام شود تا محصول نهایی، از کیفیت مناسبی برخوردار باشد.

شیشه رومیزی چیست و چگونه تولید می شود؟

 

معرفی انواع شیشه رومیزی ۲۰۲۳

شیشه میز در طرح‌های مختلفی ساخته می‌شود تا نیاز افراد را با هر سلیقه‌‌ای برطرف سازد. در ادامه به معرفی شیک‌ترن مدل‌های آن می‌پردازیم:

کاربرد شیشه رومیزی

شیشه‌های رومیزی از نظر کاربرد، به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که هر کدام از این محصولات با توجه به جنس و ساختارشان، در بخش‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. کاربردهای شیشه میز عبارتند از:

 1. استفاده از شیشه میز در فروشگاه‌ها و مغازها برای تزیین میز پیشخوان
 2. دکوراتیو کردن محیط داخلی منزل و محل کار با استفاده ا از این محصول امکان پذیر است.
 3. استفاده از آن در رستوران و کافه‌ها برای پوشش و محافظت از میزها
 4. شیشه میز را می‌توان در آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی برای جلوگیری از برخورد ضربه به مبلمان، استفاده کرد.
 5. هر جا که میزی وجود داشته باشد، شیشه میز لازم است.

کاربردهای شیشه رومیزی چیست؟

مزایای شیشه رومیزی

استفاده از شیشه میز، جذابیت زیادی در چیدمان منزل ایجاد می‌کند و سبب می‌شود تا فضای خانه زیباتر به نظر برسد. مهم‌ترین مزیت‌های شیشه رومیزی عبارتند از:

 1. شیشه میز از پوسیدگی و خراب شدن تدریجی میز جلوگیری می‌کند.
 2. ظاهر و نمای فوق‌العاده به میز می‌بخشد.
 3. از آلودگی و کثیف شدن میز جلوگیری می‌کند.
 4. نصب و حمل آن آسان است.
 5. تنوع زیادی در دیزاین خانه و محل کار به وجود می‌آورد.
 6. از ورود هر گونه ضربه، فشار و خش به میز جلوگیری می‌کند.

معایب شیشه رومیزی

یکی از معایب مرسوم شیشه رومیزی، مقاومت کم آن در برابر ضربه و فشار زیاد است. به همین دلیل باید برای نگهداری و محافظت از آن، مراقب برخورد اشيا سنگین با این محصول باشید. اگر تمایل دارید برای رومیزی از شیشه‌های مقاوم و نشکن استفاده کنید، مدل سکوریت و لمنیت آن بهترین انتخاب ممکن است.

سخن پایانی

شیشه رومیزی را باید یکی از مهم‌ترین اجزای داخلی برای دیزاین منزل و محل کار محسوب کرد که به شکل محسوسی در معرض دید افراد قرار دارد. اگر به دنبال این هستید تا با صرف هزینه کم محیط داخلی خانه و یا محل کار خود را تزیین کنید، انتخاب شیشه میز مناسب می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها باشد.

ایمیل شما محرمانه است و منتشر نخواهد شد.